Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 10km/h W
H 3 • L 2
3C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
6C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRower miejski powraca! Znamy datę startu nowego sezonu BRA
bydgoski rower aglomeracyjny
20.02.2019 | 13:56

Rower miejski powraca! Znamy datę startu nowego sezonu BRA

Na zdjęciu: Od zeszłego roku bydgoszczanie mogą korzystać z nowych rowerów miejskich.

Fot. BB

Pierwszą oznaką nadchodzącej wiosny, poza poprawiającą się pogodą, jest pojawienie się na bydgoskich ulicach rowerów miejskich. Nowy sezon BRA ruszy już za tydzień.

A konkretniej – w piątek, 1 marca. Tego dnia firma BikeU – operator Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego – dostarczy rowery do 54 stacji, ulokowanych na terenie miasta i wybudzi system z zimowego snu. Do dyspozycji użytkowników będzie 590 rowerów, które zostaną naprawione po trudach poprzedniego sezonu. Warto przypomnieć, że wypożyczalnie są czynne przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia, a pierwsze 20 minut korzystania  z roweru – bezpłatne.

W 2018 roku system Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego został rozbudowany o 16 nowych stacji – 12 z nich powstało na terenie Fordonu [ZOBACZ MAPĘ]. Rozwój systemu przełożył się na większą liczbę wypożyczeń – w poprzednim sezonie zanotowano ich blisko 400 tysięcy – z czego 337 tysięcy było bezpłatnych. Wśród najpopularniejszych stacji, w minionym roku największym powodzeniem cieszyły się te, znajdujące się przy Placu Wolności, Skłodowskiej Curie/Jurasza i przy Wojska Polskiego/Magnuszewska.

Aby korzystać z systemu należy zarejestrować się na stronie www.bra.org.pl, zapoznać się z regulaminem oraz wpłacić opłatę wpisową 10 zł. Po udanej rejestracji użytkownik otrzyma swój login oraz PIN, które będą potrzebne do wypożyczenia roweru. Opłata za korzystanie z wypożyczonego roweru pobierana jest automatycznie z osobistego rachunku klienta w systemie BRA za pośrednictwem bezpiecznego systemu płatności online.

Przy wypożyczeniu roweru należy postępować zgodnie z instrukcjami na wyświetlaczu. Po zalogowaniu należy wybrać numer zamka, przy którym znajduje się rower do wypożyczenia. Na wyświetlaczu pojawi się również kod do linki zabezpieczającej, który należy zapamiętać. Zwrot roweru jest bardzo prosty – wystarczy wybrać wolny zamek na stacji docelowej i umieścić w nim rower, tak aby blokada zabezpieczająca uniemożliwiła ponowne wyciągnięcie roweru.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści