Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h SSW
H 15 • L 12
20C
Nd
22C
Pon
16C
Wt
17C
Sr
14C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaSpór o przejście przy mostach kolejowych nad Brdą. ZDMiKP obwinia PKP, a PKP… ZDMiKP
KŁADKA OKOLE UNII LUBELSKIEJ MOSTY NAD BRDĄ ZAMKNIĘTE NADESŁANE
08.04.2019 | 09:52

Spór o przejście przy mostach kolejowych nad Brdą. ZDMiKP obwinia PKP, a PKP… ZDMiKP

Na zdjęciu: Przejście pomiędzy ulicą Zygmunta Augusta a Okolem zostało zamknięte.

Fot. nadesłane

PKP S.A. zabrało głos w sprawie zamknięcia przejścia przy mostach kolejowych nad Brdą. Zdaniem tej instytucji, ZDMiKP nie zadeklarował działań mających na celu utrzymania funkcjonowania trasy dla pieszych i rowerzystów łączącej okolice Dworca Głównego z Okolem. Wcześniej ZDMiKP poinformował, że wyraził chęć opieki nad częścią pieszą mostów nad Brdą, lecz kolejarze nie odpowiedzieli na ich propozycję.

Przypomnijmy: Na początku tego tygodnia, bez wcześniejszej zapowiedzi, zamknięto przejście dla pieszych przez mosty kolejowe nad Brdą, które łączyło Okole z ulicą Unii Lubelskiej i okolicami Dworca Głównego. PKP PLK w tym roku planowało wyremontować wschodni obiekt wraz z kładką dla pieszych, ale wyłączenie jej z użytkowania nie ma związku z modernizacją przeprawy. Jak poinformował Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, wynika to ze złego stanu skarpy.

Zobacz również:

Kładka przy mostach kolejowych nad Brdą zamknięta!

– Obecnie właściciel (PKP S.A. – przyp. red.) definitywnie zamknął dojście do mostu ze względu stan techniczny skarpy, którą Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego uznał za niewłaściwy – czytamy w oświadczeniu ZDMiKP. Bydgoscy drogowcy podkreślają, że deklarowali chęć utrzymania części pieszej mostów nad Brdą, lecz Polskie Linie Kolejowe nie odpowiedziały na propozycję ZDMiKP. – W związku z zaistniałą sytuacją w dalszym ciągu nasza deklaracja utrzymania części służącej pieszym jest aktualna, ale warunkiem jest doprowadzenie skarpy do stanu, który Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego uzna za niebudzący zastrzeżeń – informował zarząd dróg.

W piątek swoje oświadczenie w tej sprawie wydały Polskie Koleje Państwowe S.A. Wskazują one, że ze względu na decyzję Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego podjęto decyzję o zamknięciu przejścia. – Aby mogło ono w dalszym ciągu funkcjonować i mieć charakter publiczny, konieczne jest uregulowanie kwestii utrzymania publicznego ciągu komunikacyjnego przez Zarząd Dróg Miejskich. Mając to na uwadze, PKP S.A. zaproponowała Zarządowi Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy wydzierżawienie tej nieruchomości na okres przejściowy. W przyszłości możliwe byłoby również przejęcie tej drogi przez miasto – przekazała spółka.

Jak twierdzi PKP, drogowcy nie zadeklarowali jednak „do chwili obecnej” podjęcia pilnych działań mających na celu utrzymanie tego ciągu komunikacyjnego. PKP na razie nie podaje jednak, kiedy przejście może zostać otwarte.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Adam Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adam
Gość
Adam

Skandal. Co na to Pan Bruski?

Powiązane treści