[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ster na muzea. W sobotę odbędzie się Bydgoska Noc Muzealna

Dodano: 20.06.2019 | 08:54

Na zdjęciu: Podczas Bydgoskiej Nocy Muzealnej wszystkie oddziały Muzeum Okręgowego będą otwarte do godziny 22:00.

Fot. Stanisław Gazda

W sobotę, 22 czerwca od godziny 16:00 do 22:00 odbędzie się Bydgoska Noc Muzealna. Impreza towarzyszy tegorocznemu Sterowi na Bydgoszcz i obejmuje siedem oddziałów Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego.

Na uczestników Bydgoskiej Nocy Muzealnej czeka wiele różnorodnych atrakcji. Bilet na wszystkie wydarzenia będzie kosztował jedynie symboliczną złotówkę, a w jej ramach każdy otrzyma pamiątkową opaskę. Poniżej przedstawiamy program wydarzeń w poszczególnych oddziałach muzeum.

1. Spichrze nad Brdą, ul. Grodzka 7-11
Komunikować można się nie tylko werbalnie czy internetowo, można to robić również za pomocą flag. Ten nietypowy sposób wykorzystywany w żegludze, poznamy bliżej właśnie podczas Steru na Bydgoszcz. Będziemy mieli też okazję skosztować dań nawiązujących do bydgoskiej tradycji kulinarnej. Jednak to nie koniec niespodzianek, ponieważ na żądnych wrażeń uczestników czeka specjalnie na tę okazję przygotowana zabawa. Rozwiązując zadania poznamy nie tylko przedwojenną historię Bydgoszczy, ale zabierzemy ze sobą samodzielnie wykonany pamiątkowy magnes.

2. Zbiory Archeologiczne, ul. Mennica 2
W Zbiorach Archeologicznych będzie możliwość bliższego zapoznania się z wystawami, dzięki organizowanych w tym dniu spotkaniach z kuratorami. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy przygód – podczas warsztatów „Znajdź, zbadaj i twórz” będą oni mogli wspólnie z rodziną będzie można stworzyć swój własny, niepowtarzalny naszyjnik.

3. Europejskie Centrum Pieniądza, ul. Mennica 4
Elementami legendarnego skarbu bydgoskiego są nie tylko różnorodne monety, ale i przepiękna biżuteria. To właśnie nią będziemy się inspirować podczas rodzinnych warsztatów tworzenia breloków z masy epoksydowej. Osoby chcące zgłębić wiedzę o wspomnianych eksponatach, będą mogły wziąć udział w spotkaniu z kuratorem wystawy. Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy przygotują za to specjalny pokaz tworzenia historycznych budynków miasta, związanych z Szlakiem Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O oraz łódek.

4. Centrum Edukacji Muzealnej, ul. Mennica 6
Rodzinne spotkanie o nazwie „UKŁADanka ZE SZTUKĄ” to zaledwie początek atrakcji, które odbywać się będą w Centrum Edukacji Muzealnej. Podczas warsztatów „Historia Łabędzia” ornitolog Monika Wójcik-Musiał przedstawi te wspaniałe ptaki z nieznanej nam perspektywy. Natomiast mgr Patryk Banasiak z Instytutu Archeologii UMK ukaże wpływ Wisły i Brdy na kształtowanie się osadnictwa na obszarze obecnego miasta Bydgoszczy we wczesnym średniowieczu. Z kolei podczas spaceru „Woda w obiektywie” przekonamy się, jak wiele możliwości fotografowania wody daje nam aparat z możliwością zmiany czasu naświetlania.

5. Dom Leona Wyczółkowskiego, ul. Mennica 7
W Domu Leona Wyczółkowskiego poza wystawą stałą, czekają na nas warsztaty zatytułowane „Recepty na miłość”. W czasie Bydgoskiej Nocy Muzealnej poznamy właściwości i znaczenie naukowe wybranych ziół, a także przybliżymy ich szczególną moc.

6. Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8
„Obrazy światłem malowane” to wyjątkowe warsztaty, podczas których stworzymy obrazy morskich głębin. Techniką jaką się posłużymy będzie cyjanotypia. Osoby poszukujące inspiracji mogą także zwiedzić wystawę stałą, która tego dnia otwarta będzie do godziny 22.00.

7. Exploseum, ul. Alfreda Nobla
Nie lada gratką jest zwiedzanie Exploseum , które podczas Bydgoskiej Nocy Muzealnej otwarte będzie do godziny 22.00. Przedłużone godziny funkcjonowania to idealna okazja na dokładne zapoznanie się z ekspozycją stałą. Dodatkowo zwiedzający będą mieli możliwość obejrzenia nowej wystawy „KOMAR w warsztacie. Motorowery Romet”.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments