Strefy czystego powietrza w Osielsku? „Sąsiedzi” złożyli projekt uchwały
Dodano: 19.08.2019 | 13:10Na zdjęciu: Czy jesienią i zimą w Osielsku będzie mniej smogu?
Fot. Stanisław Gazda
Klub radnych Sąsiedzi złożył projekt uchwały w sprawie utworzenia w Osielsku Stref Czystego Powietrza oraz wprowadzenia Eko-Dotacji.
Projekt uchwały składa się z dwóch części. Pierwsza obejmuje utworzenie Stref Czystego Powietrza. Według „Sąsiadów” mają one stanowić 200-metrowy pas wokół granic działek, na których znajdują się szkoły, przedszkola, świetlice czy boiska. Druga kwestia dotyczy wprowadzenia Eko-Dotacji w wysokości 10 tysięcy złotych na wymianę pieca dla właścicieli domów wybudowanych przed 1995 rokiem i znajdujących się w Strefie Czystego Powietrza.
– Z pewnością wielu z Was zauważyło, że najbardziej uciążliwe zimą domy, to domy wybudowane przed wielu laty. Niestety, wiele z nich zlokalizowanych jest w pobliżu szkół, przedszkoli czy innych temu podobnych miejsc, w których nasze dzieci i wnuki spędzają większą część dnia. Zdajemy sobie też sprawę, że w wielu przypadkach, właściciele tych domów nie są w stanie nawet przy pomocy aktualnie ustanowionej przez Radę Gminy dotacji w wysokości 5 tysięcy złotych, przeprowadzić inwestycji związanej z wymianą starego pieca – uzasadniają wprowadzenie dodatkowego wsparcia „Sąsiedzi”.
Decyzja o przyjęciu projektu zapadnie na najbliższej sesji rady gminy.
- Ster na Bydgoszcz 2026 za nami. ZOBACZCIE ZDJĘCIA - 22 czerwca 2026
- Co z ustawieniem repliki żurawia na Rybim Rynku? Mamy nowe informacje - 22 czerwca 2026
- Będzie kontynuacja dróg rowerowych wzdłuż Wyzwolenia i Kolbego. Ogłoszono przetargi - 22 czerwca 2026















![Przejazd kolejowy na popularnej trasie zostanie zamknięty. I to na długo [MAPA] zakaz wjazdu – IN](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2025/07/zakaz-wjazdu-IN-150x150.jpg)


