Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Strefy czystego powietrza w Osielsku? „Sąsiedzi” złożyli projekt uchwały

Dodano: 19.08.2019 | 13:10

Na zdjęciu: Czy jesienią i zimą w Osielsku będzie mniej smogu?

Fot. Stanisław Gazda

Klub radnych Sąsiedzi złożył projekt uchwały w sprawie utworzenia w Osielsku Stref Czystego Powietrza oraz wprowadzenia Eko-Dotacji.

Projekt uchwały składa się z dwóch części. Pierwsza obejmuje utworzenie Stref Czystego Powietrza. Według „Sąsiadów” mają one stanowić 200-metrowy pas wokół granic działek, na których znajdują się szkoły, przedszkola, świetlice czy boiska. Druga kwestia dotyczy wprowadzenia Eko-Dotacji w wysokości 10 tysięcy złotych na wymianę pieca dla właścicieli domów wybudowanych przed 1995 rokiem i znajdujących się w Strefie Czystego Powietrza.

Z pewnością wielu z Was zauważyło, że najbardziej uciążliwe zimą domy, to domy wybudowane przed wielu laty. Niestety, wiele z nich zlokalizowanych jest w pobliżu szkół, przedszkoli czy innych temu podobnych miejsc, w których nasze dzieci i wnuki spędzają większą część dnia. Zdajemy sobie też sprawę, że w wielu przypadkach, właściciele tych domów nie są w stanie nawet przy pomocy aktualnie ustanowionej przez Radę Gminy dotacji w wysokości 5 tysięcy złotych, przeprowadzić inwestycji związanej z wymianą starego pieca – uzasadniają wprowadzenie dodatkowego wsparcia „Sąsiedzi”.

Decyzja o przyjęciu projektu zapadnie na najbliższej sesji rady gminy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments