Bydgoszcz
10C
81% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 10 • L 9
13C
Wt
16C
Sr
17C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaStudenci otrzymali klucze do miasta. Startują Juwenalia!
13.05.2019 | 13:04

Studenci otrzymali klucze do miasta. Startują Juwenalia!

Na zdjęciu: Prezydent Rafał Bruski wręczył przedstawicielom samorządów studenckich bydgoskich uczelni klucze do miasta.

Fot. Szymon Fiałkowski

Studenci rozpoczynają swoje święto. Ruszają juwenalia, a w poniedziałkowe przedpołudnie prezydent wręczył im klucz do miasta.

W porównaniu do ubiegłorocznych juwenaliów, w tym roku bydgoskie uczelnie organizować będą swoje wydarzenia osobno. W poniedziałkowe przedpołudnie odbyło się uroczyste wręczenie klucza do miasta. Przed ratuszem prezydent wręczył go przedstawicielom samorządów studenckich bydgoskich uczelni.

Miesiąc maj to tradycyjnie miesiąc matur, ale też miesiąc juwenaliów, studentom wręczam klucz, mam nadzieję że go odzyskam w stanie bardzo dobrym – mówił prezydent Rafał Bruski. – Wiem, że pomysły studentów są nieograniczone, przekazuję wam klucze do miasta, dobrze wykorzystajcie ten czas – zwrócił się do szefów samorządów studenckich bydgoskich uczelni.

Jakie plany mają bydgoskie uczelnie na tegoroczne juwenalia? UKW zorganizuje je w najbliższą środę i czwartek (15-16 maja). Pierwszego dnia odbędzie się tradycyjna Blokada Łużyka – tradycyjne biesiadowanie przy grillu. Wydarzenie rozpocznie się o 16:30, a miejscem spotkania będzie boisko przy budynku UKW przy ul. Chodkiewicza 30, a na scenie wystąpią muzyczne kapele studenckie, a zwieńczeniem tego dnia będzie koncert gwiazdy wieczoru – Kartky’ego, który odbędzie się po godzinie 23:00 oraz after party w klubie Twenty. Drugiego dnia zaplanowano występy artystów. Od godziny 18:00 śpiewać będą m.in. Smolasty, Kękę, Sitek, Maks Łapiński i DJ Luke.

Czytaj więcej: Koncerty podczas Juwenaliów 2019 w Bydgoszczy

Wyższa Szkoła Gospodarki otwiera swoje bramy w najbliższą sobotę. – Zapraszamy wszystkich 18 maja w godzinach 12:00 – 20:00 – mówi szef samorządu studenckiego WSG Kamil Kaźmierczak. Na kampusie uczelni zorganizowany zostanie funpark we współpracy z uczelniami niepublicznymi. W nim znajdą się m.in. mega piłkarzyki, czy tor z przeszkodami. Na aktywność sportową stawia podczas juwenaliów Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy. Zorganizowane będą turnieje siatkarskie i koszykarskie, ale także odbędzie się m.in. bitwa balonowa, konkurs wiedzy czy śpiewanie karaoke.

Collegium Medicum będzie organizować juwenalia wspólnie z Akademią Muzyczną. Podzielone zostaną na dwie części. Pierwszą stanowić będą medyczne śniadania (12:00 – 15:00), gdzie będzie można zapoznać się z propozycjami studentów, a także zorganizowany będzie szereg zagadek. W piątek zaplanowano koncerty artystów (początek od godziny 17:00). Na scenie wystąpią Gosia Andrzejewicz, Stachursky, Borys LGB i Myslovitz. Zaśpiewa również jedna z kapel wyłoniona w konkursie przez studentów.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści