Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
59% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 19 • L 18
16C
Pt
15C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
14C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaTak wyglądało Rondo Kujawskie przed wielką przebudową [ZDJĘCIA]
18.10.2020 | 20:36

Tak wyglądało Rondo Kujawskie przed wielką przebudową [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Błażej Bembnista

Powoli dobiega końca największa inwestycja komunikacyjna na Górnym Tarasie Bydgoszczy. Budowa linii tramwajowej wzdłuż ulicy Kujawskiej całkowicie zmieniła oblicze nie tylko samej drogi, ale też ronda Kujawskiego i fragmentu ulicy Wojska Polskiego. Na już archiwalnych zdjęciach sprzed pięciu i dwóch lat możecie zobaczyć, jak do niedawna wyglądało skrzyżowanie.

W środę (14 października) odbył się testowy przejazd tramwajów po rondzie Kujawskim. Tramwaje wjechały na ul. Wojska Polskiego i przez kilka godzin kursowały po nowej trasie, która ma połączyć ronda Kujawskie i Bernardyńskie. To dobra okazja, by przypomnieć, jak jeszcze do niedawna wyglądało samo rondo Kujawskie z pobliską pętlą tramwajową. Archiwalne zdjęcia z 2015 roku pokazują także ostatni etap prac przed otwarciem galerii Zielone Arkady.


ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIERWSZEGO PRZEJAZDU TRAMWAJÓW TOROWISKIEM NA KUJAWSKIEJ


Trwająca od wiosny 2019 roku przebudowa ronda Kujawskiego wkracza już w końcową fazę. W zeszły poniedziałek, 12 października rozpoczęto kolejny etap prac – jedną z największych zmian jest otwarcie dużego ronda. Ruch tramwajowy ma zostać uruchomiony przed końcem 2020 roku, a przebudowa dróg zakończy się w pierwszej połowie 2021 roku.

ZOBACZ TEŻ, JAK PRZED REMONTEM WYGLĄDAŁ WĘZEŁ SZARYCH SZEREGÓW

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści