Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 6km/h NW
H 2 • L 1
4C
Pt
3C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaTrwa rewitalizacja Starego Fordonu. Kolejna ulica w remoncie
21.02.2019 | 18:20

Trwa rewitalizacja Starego Fordonu. Kolejna ulica w remoncie

Na zdjęciu: Prace w Starym Fordonie rozpoczęły się od remontu ulicy Piekary.

Fot. Szymon Fiałkowski

Postępują prace przy przebudowie ulicy Bydgoskiej wraz z okolicznymi uliczkami. Pracownicy firmy Strabag zaczną remont głównej arterii Starego Fordonu za kilkanaście dni – na razie roboty trwają na dwóch sąsiadujących z nią drogach. 

Zapowiadany od wielu lat remont na Bydgoskiej – stanowiący pierwszy etap rewitalizacji Starego Fordonu – ruszył w poniedziałek, 11 lutego. Umowa na remont głównej ulicy w tej części miasta została podpisana w październiku ubiegłego roku. Wykonawcą prac została firma Strabag, która wyceniła swoją prace na sześć milionów złotych. Przygotowania do rozpoczęcia prac budowlanych ruszyły zaraz po parafowaniu kontraktu – prowadzone były pomiary geodezyjne i inwentaryzacja.

Na samym początku inwestycji wykonawca zdecydował się podjąć działania na uliczkach przylegających do Bydgoskiej. Od 11 lutego trwają prace na ulicy Piekary – jest ona zamknięta dla ruchu do 11 kwietnia. W czwartek, 21 lutego rozpoczęto roboty na ulicy Przy Bożnicy – zamknięty dla ruchu został jej krótki odcinek, przy budynku dawnej synagogi. Po zakończeniu prac ziemnych uliczki zostaną wyłożone kostką kamienną.

Sama Bydgoska zyska nawierzchnie asfaltową – elementy kostki kamiennej pojawią się w zatokach parkingowych oraz w kanaliku przykrawężnikowym. Chodniki zostaną za to wyłożone dużymi płytami betonowymi. Ponadto, podczas remontu zamontowane zostanie nowe oświetlenie. Na ulicy powstaną progi wyspowe (za ulicą Przy Bożnicy i przed Rynkiem), a skrzyżowanie z Mączną i Rakową będzie wyniesione.

Mieszkańcy Starego Fordonu czekają już na start II etapu rewitalizacji, czyli remontu ulic Nad Wisłą, Promenada, Zakładowej, Rybaki i Frycza-Modrzewskiego, znajdujących się blisko nabrzeża Wisły. Prace tam mają ruszyć wiosną 2020 roku. W przygotowaniu jest projekt rewitalizacji samego nabrzeża oraz starofordońskiego rynku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści