Bydgoszcz
8C
Słonecznie
83% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 9 • L 7
13C
Wt
15C
Sr
16C
Czw
13C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTrybunał PZM wydał wyrok w sporze klub-zawodnik. „Jesteśmy z tego wyniku zadowoleni”
13.02.2018 | 20:18

Trybunał PZM wydał wyrok w sporze klub-zawodnik. „Jesteśmy z tego wyniku zadowoleni”

Wyrok wydał Trybunał Polskiego Związku Motorowego.

Na zdjęciu: Andriej Kudriaszow reprezentował barwy Polonii przez trzy sezony.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

Podczas posiedzenia, które odbyło się na początku lutego, Trybunał Polskiego Związku Motorowego wydał wyrok w sprawie, którą Andriej Kudriaszow wytoczył Polonii Bydgoszcz.

Rosjanin domagał się od Polonii wypłacenia zaległych pieniędzy w wysokości 40 tysięcy złotych. Prezes klubu Władysław Gollob nie miał takiego zamiaru, tłumacząc to bardzo słabą formą sportową Kudriaszowa. W porównaniu do sezonu 2016, spadł on w zestawieniu najskuteczniejszych zawodników Nice 1 Ligi Żużlowej aż o dwanaście pozycji. Sprawa była na tyle poważna, że musiał ją rozstrzygnąć Trybunał PZM.

CZYTAJ WIĘCEJ: Polonia ma nowego menedżera. Jerzy Kanclerz: Zawodnicy sami się do nas zgłaszali

Sprawa wypłaty zaległych pieniędzy nie była jedyną, którą zakwestionował rosyjski żużlowiec. Jak się dowiedzieliśmy, Kudriaszow miał zakwestionować także obciążenie zawodnika przez klub kwotą za eksponowanie reklam sponsorów indywidualnych na kombinezonie i obszyciach motocykli oraz aneks finansowy, który zawodnik sam podpisał 28 maja.

– Zacznę od tego, że żałujemy, iż sprawa rozliczeń klubu z Andriejem Kudriaszowem trafiła do rozpatrzenia przez Trybunał PZM – mówi nam Andrzej Matkowski, kierownik organizacyjny Polonii. Jak dodaje, tego typu sprawy powinny być rozwiązane na drodze rozmów pomiędzy zainteresowanymi stronami. Matkowski podaje przykład byłego kapitana Polonii Marcina Jędrzejewskiego, który do wyjaśnienia wszelkich wątpliwości, zawsze stawiał się w siedzibie klubu i rozmawiał z jego władzami.

Trybunał PZM przyznał Polonii rację w kwestii potrącenia wynagrodzenia za spadek w rankingu (zmniejszono wynagrodzenie zawodnikowi o 12%) i obciążenia go za eksponowanie reklam sponsorów indywidualnych. Sprawa aneksu była bardziej złożona. – Trybunał PZM przyznał nam rację, jeśli chodzi o zmianę stawek za zdobywane punkty – dodaje Matkowski. Co do zmiany kwoty stałej, została uwzględniona racja Kudriaszowa.

Jak się dowiadujemy, klub z ul. Sportowej jest zadowolony z werdyktu Trybunału. – Okazało się, że w większości kwestionowanych przez Andrieja spraw, Trybunał PZM przyznał rację klubowi. Spodziewaliśmy się takiego werdyktu, gdyż rozliczenia z zawodnikami od początku do końca dokonywane były z uwzględnieniem zapisów regulaminów oraz kontraktów – zauważa Andrzej Matkowski.

Co to oznacza dla Polonii? Klub musi Kudriaszowowi zapłacić pieniądze, ale wbrew wcześniejszym informacjom prasowym nie jest to kwota 40 tysięcy złotych. – Nie jest to jakaś kosmiczna kwota, tym bardziej że już wcześniej na konto Andrieja trafiło więcej pieniędzy – kończy Matkowski, który nie chce dokładnie zdradzić o jak dużą sumę chodzi.


Powiązane treści