Bydgoszcz
-2C
Niebo częściowo zachmurzone
79% wilgotność
Wiatr: 5km/h SE
H -1 • L -3
3C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
5C
Pon
4C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoWeź udział w konsultacjach na temat Myślęcinka. Będzie punkt konsultacyjny
Autobus-52P-komunikacja-Myślęcinek-1200x800-JW
15.11.2019 | 09:59

Weź udział w konsultacjach na temat Myślęcinka. Będzie punkt konsultacyjny

Na zdjęciu: Punkt konsultacyjny będzie umiejscowiony przy pętli autobusowej Myślęcinek.

Fot. Justyna Wróblewska/archiwum

Do końca listopada mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi do planu zagospodarowania przestrzennego Myślęcinka. W najbliższą sobotę będzie można to zrobić na terenie parku.

Konsultacje społeczne ws. Myślęcinka są związane z przystąpieniem do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (MPZP) dla terenu Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. Obecnie praktycznie cały teren Myślęcinka nie posiada takiego dokumentu, co w znaczący sposób utrudnia określenie funkcji jego poszczególnych części. Ustalenia miejscowego planu określają bowiem, jakie obiekty mogą zostać zbudowane na określonym terenie, a także jakie funkcje może posiadać dany obszar.

– Chcemy poznać zdanie mieszkańców na temat charakteru parku: czy chcą, by park był otwartą i niezagospodarowaną przestrzenią, czy woleliby wyposażyć go w atrakcje i nowe elementy zagospodarowania. Zapytamy o  ulubione miejsca w parku, ale też o kwestie dotyczące trudności w użytkowaniu parku, czy też o potrzebę wprowadzenia nowych tras pieszych, rowerowych, rolkowych, które będzie można wskazać na interaktywnej mapie – podkreśla urząd miasta.

Badanie opinii mieszkańców zaczęło się 7 października – ankieta konsultacyjna jest dostępna na stronie voxly.pl/park oraz w formie papierowej – można ją pobrać, wypełnić i wrzucić do urny w kasie biletowej Ogrodu Zoologicznego, w urzędzie miasta oraz w siedzibie Miejskiej Pracowni Urbanistycznej (Grudziądzka 9-15).

W najbliższą sobotę, 16 listopada, pracownicy Miejskiej Pracowni Urbanistycznej będą czekać na uwagi mieszkańców w okolicach pętli autobusowej Myślęcinek. Na miejscu będzie można wypełnić ankietę, uzyskać szczegółowe informacje na temat konsultacji oraz wziąć udział w zabawie terenowej (spacer na orientację).

Warto przypomnieć, że we wtorek, 19 listopada w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5 odbędą się warsztaty projektowe. Podczas nich będzie można podzielić się swoją wizją zagospodarowania parku. Początek spotkania o godz. 17:00 – tu podajemy więcej szczegółów na jego temat.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści