Bydgoszcz
5C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 5 • L 4
11C
Wt
11C
Sr
13C
Czw
13C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoZa tydzień spotkanie z mieszkańcami w sprawie przyszłości Myślęcinka
12.11.2019 | 09:45

Za tydzień spotkanie z mieszkańcami w sprawie przyszłości Myślęcinka

Na zdjęciu: Trwające konsultacje społeczne mają określić wizję funkcjonowania Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku na najbliższe lata.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

Za tydzień we wtorek, 19 listopada w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy Gdańskiej 5 odbędą się warsztaty dla mieszkańców. Dotyczą one trwających konsultacji społecznych dotyczących wizji zagospodarowania i funkcjonowania Myślęcinka.

Konsultacje społeczne ws. Myślęcinka są związane z przystąpieniem do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (MPZP) dla terenu Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. Obecnie praktycznie cały teren Myślęcinka nie posiada takiego dokumentu, co w znaczący sposób utrudnia określenie funkcji jego poszczególnych części. Ustalenia miejscowego planu określają bowiem, jakie obiekty mogą zostać zbudowane na określonym terenie, a także jakie funkcje może posiadać dany obszar.

Zobacz również:

Konsultacje społeczne o Myślęcinku

– Chcemy poznać zdanie mieszkańców na temat charakteru parku: czy chcą, by park był otwartą i niezagospodarowaną przestrzenią, czy woleliby wyposażyć go w atrakcje i nowe elementy zagospodarowania. Zapytamy o  ulubione miejsca w parku, ale też o kwestie dotyczące trudności w użytkowaniu parku, czy też o potrzebę wprowadzenia nowych tras pieszych, rowerowych, rolkowych, które będzie można wskazać na interaktywnej mapie – podkreśla urząd miasta.

Badanie opinii mieszkańców zaczęło się 7 października – ankieta konsultacyjna jest dostępna na stronie voxly.pl/park oraz w formie papierowej – można ją pobrać, wypełnić i wrzucić do urny w kasie biletowej Ogrodu Zoologicznego, w urzędzie miasta oraz w siedzibie Miejskiej Pracowni Urbanistycznej (Grudziądzka 9-15). W ramach trwających konsultacji zaplanowano też warsztaty projektowe dla mieszkańców – początkowo miasto planowało je na terenie Myślęcinka, ale ostatecznie odbędą się one w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy Gdańskiej 5.

Warsztaty odbędą się we wtorek, 19 listopada od godziny 17:00. Obowiązują zgłoszenia – organizatorzy czekają na nie do 15 listopada na adres mpu@mpu.bydgoszcz.pl. W tytule maila należy wpisać „Warsztaty Myślęcinek”. Podczas warsztatów będzie można podzielić się swoją opinia i wizją funkcjonowania parku.

Konsultacje w sprawie kształtu Myślęcinka potrwają do 29 listopada.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści