Bydgoszcz
-10C
79% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H -10 • L -11
1C
Wt
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoWodociągi szykują się do dużej operacji. Prace na kilku bydgoskich osiedlach
kran
07.06.2020 | 10:02

Wodociągi szykują się do dużej operacji. Prace na kilku bydgoskich osiedlach

Na zdjęciu: Z powodu oczyszczania sieci wodociągowej MWiK będzie czasowo zakręcał wodę na bydgoskich osiedlach.

Fot. archiwum

W poniedziałek, 8 czerwca Miejskie Wodociągi i Kanalizacja rozpoczną zakrojoną na szeroką skalę akcję czyszczenia sieci wodociągowej. Prace będą prowadzone systematycznie aż do końca października.

Zobacz również:

MWiK oczyści stawy na Osowej Górze. Będą zasilane deszczówką

Jak informuje MWiK, roboty będą polegały na oczyszczeniu sieci z osadów miękkich. – Działania te podejmujemy co roku. Mają na celu utrzymanie infrastruktury wodociągowej w należytym stanie – mówi Marek Jankowiak, rzecznik miejskiej spółki.

W tym roku prace obejmą osiedla położone na północ od brzegu Brdy. Będą to: osiedle Leśne, Zawisza, Bielawy, Bartodzieje i Skrzetusko, Bydgoszcz Wschód oraz Śródmieście (na odcinku od ul. Gdańskiej do ul. Wyszyńskiego) i Bocianowo. Każdorazowo proces czyszczenia będzie odbywał się w godzinach nocnych. Prace będą rozpoczynały się o 23:00, a kończyły – o piątej rano. – O wyłączeniach wody na poszczególnych ulicach będziemy informowali bezpośrednio na posesjach i na stronie MWiK – podkreśla Jankowiak.

Pierwsze prace zaplanowano w nocy z poniedziałku na wtorek. Tego dnia z kilkugodzinnym brakiem wody będą musieli zmierzyć się mieszkańcy okolic skweru im. Andrzeja Brończyka, Modrzewiowej (na odcinku od skrzyżowania z ul. Bukową do Sułkowskiego), Sułkowskiego (od Modrzewiowej do Dębowej) oraz przyległych ulic: Bukowej i Dębowej. W tym samym czasie, z powodu innych prac na sieci wodociągowej, wody zabraknie przy ulicy Wojska Polskiego pomiędzy Karpacką a Chorwacką oraz na ulicy Sokolej.

W nocy z wtorku na środę (9/10 czerwca) oczyszczanie sieci będzie kontynuowane na osiedlu Leśnym. Wówczas sucho w kranach będzie na ul. Modrzewiowej (odcinek od Sułkowskiego do końca, w kierunku wiaduktu przy ul. Armii Krajowej) i Sułkowskiego (od Modrzewiowej do 11 Listopada).

Wszystkie zaplanowane w tym roku działania mają zakończyć się 31 października.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści