Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wodociągi szykują się do dużej operacji. Prace na kilku bydgoskich osiedlach

Dodano: 07.06.2020 | 10:02

Na zdjęciu: Z powodu oczyszczania sieci wodociągowej MWiK będzie czasowo zakręcał wodę na bydgoskich osiedlach.

Fot. archiwum

W poniedziałek, 8 czerwca Miejskie Wodociągi i Kanalizacja rozpoczną zakrojoną na szeroką skalę akcję czyszczenia sieci wodociągowej. Prace będą prowadzone systematycznie aż do końca października.

Wodociągi szykują się do dużej operacji. Prace na kilku bydgoskich osiedlach

Zobacz również:

MWiK oczyści stawy na Osowej Górze. Będą zasilane deszczówką

Jak informuje MWiK, roboty będą polegały na oczyszczeniu sieci z osadów miękkich. – Działania te podejmujemy co roku. Mają na celu utrzymanie infrastruktury wodociągowej w należytym stanie – mówi Marek Jankowiak, rzecznik miejskiej spółki.

W tym roku prace obejmą osiedla położone na północ od brzegu Brdy. Będą to: osiedle Leśne, Zawisza, Bielawy, Bartodzieje i Skrzetusko, Bydgoszcz Wschód oraz Śródmieście (na odcinku od ul. Gdańskiej do ul. Wyszyńskiego) i Bocianowo. Każdorazowo proces czyszczenia będzie odbywał się w godzinach nocnych. Prace będą rozpoczynały się o 23:00, a kończyły – o piątej rano. – O wyłączeniach wody na poszczególnych ulicach będziemy informowali bezpośrednio na posesjach i na stronie MWiK – podkreśla Jankowiak.

Pierwsze prace zaplanowano w nocy z poniedziałku na wtorek. Tego dnia z kilkugodzinnym brakiem wody będą musieli zmierzyć się mieszkańcy okolic skweru im. Andrzeja Brończyka, Modrzewiowej (na odcinku od skrzyżowania z ul. Bukową do Sułkowskiego), Sułkowskiego (od Modrzewiowej do Dębowej) oraz przyległych ulic: Bukowej i Dębowej. W tym samym czasie, z powodu innych prac na sieci wodociągowej, wody zabraknie przy ulicy Wojska Polskiego pomiędzy Karpacką a Chorwacką oraz na ulicy Sokolej.

W nocy z wtorku na środę (9/10 czerwca) oczyszczanie sieci będzie kontynuowane na osiedlu Leśnym. Wówczas sucho w kranach będzie na ul. Modrzewiowej (odcinek od Sułkowskiego do końca, w kierunku wiaduktu przy ul. Armii Krajowej) i Sułkowskiego (od Modrzewiowej do 11 Listopada).

Wszystkie zaplanowane w tym roku działania mają zakończyć się 31 października.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments