Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowe kursy i zmiany tras na liniach międzygminnych. Czy zadowolą mieszkańców Białych Błot?

Dodano: 17.01.2023 | 10:43

Na zdjęciu: ZDMiKP i urząd gminy planują kolejne zmiany na linii 91.

Fot. Szymon Fiałkowski

W ubiegłym roku wprowadzono kilka zmian w kursowaniu międzygminnych linii w Białych Błotach. Zdaniem urzędu gminy, mają one zwiększyć komfort podróżowania mieszkańców. To jednak nie koniec – w lutym pojawią się kolejne modyfikacje.

Obecnie Bydgoszcz i gminę Białe Błota łączy pięć linii międzygminnych (42, 90, 91, 92 i 96). Urząd gminy zapewnia, że siatka połączeń poddawana jest ciągłej analizie, aby jak najbardziej dopasować ją do potrzeb mieszkańców. Po ich uwagach, 12 października zeszłego roku wprowadzono kilka zmian: zmieniła się częstotliwość oraz trasy linii nr 91 i 96. Uruchomiono także nową, dookólną linię nr 42. Oprócz tego dokonano korekty tras linii nr 90 i 92 – ich częstotliwość również została zwiększona. Od poniedziałku, 2 stycznia 2023 roku zwiększyła się natomiast częstotliwość kursów autobusu linii nr 90 na trasie Garbary – Lisi Ogon – Łochowice.

W 2023 roku w komunikacji na terenie gminy Białe Błota mają pojawić się kolejne zmiany. Zgodnie z ustaleniami gminy z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, ich wprowadzenie zaplanowano na 2 lutego 2023 roku. Od tego dnia autobusy linii nr 91 miałyby być przekierowane we wszystkie dni tygodnia na ulice Osiedle i Kościelną w Cielu, z włączeniem do obsługi nowego przystanku Ciele/Gęsia – ale tylko w kierunku do Bydgoszczy.

Ponadto, wybrane odjazdy linii nr 91 z Przyłęk zostałyby przesunięte o 16-20 minut. Natomiast w niedziele i święta połączenia zmodyfikowano by do potrzeb mieszkańców, przy zachowaniu pięciu kursów linii 91 i 96 w weekendy. ZDMiKP proponuje też przekierowanie linii nr 42 na ul. Kościelną w Cielu we wszystkie dni tygodnia, z włączeniem obsługi nowo wyznaczonego przystanku Ciele/Gęsia w kierunku Kruszyna Krajeńskiego.

Przedstawione rozwiązania nie są jeszcze ostateczne, ponieważ cały czas trwają w tej sprawie konsultacje. ZDMiKP w Bydgoszczy ma przeprowadzić pomiary frekwencji w poszczególnych autobusach, co może wpłynąć na ostateczny kształt połączeń.

CZYTAJ TAKŻE: Budżet gminy Białe Błota na 2023 rok przyjęty. Nie obyło się bez emocji

0 0 votes
Article Rating
Nowe kursy i zmiany tras na liniach międzygminnych. Czy zadowolą mieszkańców Białych Błot?
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
8 miesięcy temu

Pierwszy autobus nr 98 kursujący z Osielska do Przylecia kursuje za późno. Znam kilka osób które skorzystały by z tego połączenia gdyby autobus jechał pół godziny szybciej. Może warto również tutaj wprowadzić jakaś korektę?

Kurkuma
Kurkuma
8 miesięcy temu

Autobus nr 82 mógliby mieć trase z Ostromecka przez fordon do Auchan dalej do Ikei

Franek
Franek
8 miesięcy temu

Zwiększyli częstotliwość linii 92, a zabrali kurs, który był o 12.20. Teraz osoby jadące do pracy na godzinę 14.00 muszą jechać kursem o 11.43. Porażka!!!

Ewa
Ewa
8 miesięcy temu

Dlaczego znowu w Cielu nie ma autobusu o 13 i 14. Pracuje do 14 i muszę znowu czekać 44 minuty Na przystanku zeby wrócić do Bydgoszczy. Dlaczego Ciele jest dyskryminowane inne miejscowości w gminie mają po 2 , 3 autobusy a w Cielu jeden autobus i z okrojonymi godzinami. W Cielu pracują ludzie i chcą mieć możliwość dojazdu do domu po pracy. Nie wszyscy mają samochody. Przed wprowadzeniem 42 rozkład 91 był idealny
Komu to przeszkadzało

Ewa
Ewa
8 miesięcy temu

Co rozkład to gorszy. Proszę o autobus z Ciela ul. Pogodna do Bydgoszczy w godz 14-14:20. Ludzie muszą mieć czym wracać z pracy.