Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 3 • L 1
2C
Czw
4C
Pt
1C
Sob
5C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZmiany na Osowej Górze. Obejmą skrzyżowanie Grunwaldzkiej z Kolbego
24.07.2019 | 09:46

Zmiany na Osowej Górze. Obejmą skrzyżowanie Grunwaldzkiej z Kolbego

Na zdjęciu: Przebudowa Grunwaldzkiej ma zakończyć się w przyszłym roku.

Fot. JS

Od dziś (24 lipca) rozpoczyna się kolejny etap rozbudowy ulicy Grunwaldzkiej. Obejmie on skrzyżowania z Kolbego i Skośną – ruch będzie przejęty przez tymczasowe ronda.

Zmiany w ruchu na ważnym skrzyżowaniu na Osowej Górze polegają na wytyczeniu dwóch tymczasowych rond. – Pierwsze powstanie u zbiegu z ulicą Kolbego, a drugie na połączeniu z ulicą Skośna. Ruch pomiędzy rondami będzie odbywał się nowo wybudowaną południową jezdnią ul. Grunwaldzkiej. Na tym odcinku wytyczone będą też dwa przejścia dla pieszych. Taka organizacja ruchu pozwoli rozpocząć prace przy budowie nowego połączenia ulic Grunwaldzkiej i Kolbego – informuje urząd miasta. Jak się dowiadujemy, jeszcze dziś rano skrzyżowanie funkcjonowało jak do tej pory – działała sygnalizacja świetlna.

csm_Kolbego._22_da78421812

Przeniesienie ruchu na południową jezdnię i ronda pozwoli pracownikom firmy Budimex (wykonawcy inwestycji) rozpocząć przebudowę skrzyżowań Grunwaldzkiej z Kolbego i Skośną, tak by były one dostosowane do nowego układu drogowego. Warto dodać, że od ulicy Skośnej w kierunku centrum wyznaczony zostanie buspas. Po rozbudowie ulica Grunwaldzka przy skręcie w Kolbego będzie miała cztery pasy (dwa do skrętu w kierunku Kolbego i dwa do jazdy prosto), a Kolbego trzy pasy – dwa do skrętu w kierunku centrum i jeden do skrętu w kierunku Pawłówka). Skrzyżowania Grunwaldzkiej z Kolbego i Skośną będą wyposażone w sygnalizację. Warto dodać, że planowo do niedzieli mają obowiązywać zmiany w ruchu w rejonie skrzyżowania z ulicą Koronowską – CZYTAJ WIĘCEJ.

Za rozbudowę ulicy Grunwaldzkiej odpowiada firma Budimex, która podpisała jesienią 2017 roku umowę z miastem wartą niemal 76 milionów złotych. Docelowo trasa od rogatek miasta aż do Węzła Zachodniego ma być dwupasmowa w obu kierunkach. Prace pierwotnie miały zakończyć się w obecnym roku, ale już wiosną informowano, że między innymi z powodu opóźnień przy przekazaniu części działek termin zakończenia robót to połowa 2020 roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści