Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 11 • L 11
17C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZmiany w ruchu na ulicy Grunwaldzkiej. Niedaleko Węzła Zachodniego będzie zwężenie
rozbudowa Grunwaldzkiej Bydgoszcz
14.07.2019 | 12:44

Zmiany w ruchu na ulicy Grunwaldzkiej. Niedaleko Węzła Zachodniego będzie zwężenie

Drogowcy poinformowali o kolejnych zmianach związanych z inwestycją, która ma ułatwić między innymi dojazd na Osową Górę.

Na zdjęciu: Prace na ulicy Grunwaldzkiej podzielono na trzy części: odcinek od granicy Bydgoszczy do Kolbego, odcinek leśny oraz odcinek w rejonie Węzła Zachodniego.

Fot. Jakub Soboczyński

W nadchodzącym tygodniu rozpocznie się kolejny etap prac na ulicy Grunwaldzkiej. W rejonie skrzyżowania z ulicami: Koronowską oraz Flisacką drogowcy wprowadzą tymczasową organizację ruchu.

Z powodu prac konieczne będzie zamknięcie dla ruchu około 300-metrowego odcinka jezdni północnej (w kierunku Osowej Góry). Ruch od poniedziałku będzie się odbywał w obu kierunkach jezdnią południową. Tymczasowy przejazd z płyt betonowych został wyznaczony tuż przed zjazdem w ulicę Koronowską. Kierowcy jadący w stronę granic miasta na wysokości ulicy Flisackiej wrócą na jezdnię północną, ale będą ją dzielić z jadącymi w kierunku przeciwnym. Powód – na wysokości stacji Shell również znajduje się obecnie teren robót uniemożliwiający przejazd. Jeszcze przed skrzyżowaniem z ulicą Świętego Antoniego z Padwy ruch będzie odbywał się ponownie stroną południową, po dotychczasowym śladzie ul. Grunwaldzkiej.


CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zmiany w ruchu na górnym tarasie. Kolejne prace na Wojska Polskiego i węźle Szarych Szeregów


Jak wynika z komunikatu Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, utrudnienia związane z tą częścią prac mają potrwać dwa tygodnie – do niedzieli, 28 lipca. Drogowcy przypominają również, że od minionego piątku przywrócona została stała organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z ul. Przejście. „Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac drogowych” – apelują.

Za rozbudowę ulicy Grunwaldzkiej odpowiada firma Budimex, która podpisała jesienią 2017 roku umowę z miastem wartą niemal 76 milionów złotych. Docelowo trasa od rogatek miasta aż do Węzła Zachodniego ma być dwupasmowa w obu kierunkach. Dodatkowo w stronę centrum miasta wytyczony zostanie 3-kilometrowy buspas dla pojazdów komunikacji miejskiej oraz taksówek. Prace pierwotnie miały zakończyć się w obecnym roku, ale już wiosną informowano, że między innymi z powodu opóźnień przy przekazaniu części działek termin zakończenia robót to połowa 2020 roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści