Bydgoszcz
2C
78% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 3 • L 1
3C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiKomunikacjaZmiany w ruchu na terenie Pawłówka. Przyczyną prace związane z budową S5
bydgoszcz s5
14.04.2019 | 09:19

Zmiany w ruchu na terenie Pawłówka. Przyczyną prace związane z budową S5

Na zdjęciu: Utrudnienia w ruchu obejmą odcinek od powstającego węzła do granic Bydgoszczy.

Fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje o utrudnieniach na drodze krajowej nr 80.

Zmiany w organizacji ruchu mają związek z budową drogi ekspresowej S5 i są podyktowane koniecznością przebudowy prawej jezdni na drodze krajowej nr 80, budową ronda i rozbudową ulicy Grunwaldzkiej na terenie Bydgoszczy. Od środy, 17 kwietnia od godziny 11:00 ruch na odcinku od powstającego węzła Pawłówek do granic administracyjnych Bydgoszczy zostanie skierowany na lewą stronę jezdni.

– Należy spodziewać się w tym rejonie utrudnień w ruchu związanych ze stopniowym ograniczaniem prędkości do 60 km/h, następnie do 40 km/h – informuje GDDKiA.


Informacje drogowe i komunikacyjne: wypadki, korki, utrudnienia, awarie – kliknij i sprawdź TRAFFIC MetropoliaBydgoska.PL


Warto wspomnieć, że w ciągu drogi z Bydgoszczy w kierunku Szczecina powstanie rondo turbinowe. W minionym tygodniu pojawiły się też nowe informacje na temat rozbudowy ulicy Grunwaldzkiej. Wykonawca prac – firma Budimex – ocenia, że zakończenie wszystkich może nastąpić latem przyszłego roku, a nie jak zakładano do końca grudnia tego roku. Zdaniem urzędu miasta główną przyczyną opóźnienia jest dodatkowy czas, potrzebny wojewodzie na przekazanie ostatnich nieruchomości miastu. Pomimo problemów przy przejęciu działek na wysokości osiedla Czyżkówko, roboty na pozostałych odcinkach prowadzone są zgodnie z planem. Ich aktualne zaawansowanie ocenia się na 40%.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści