Bydgoszcz
27C
Słonecznie
28% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 29 • L 26
13C
Sob
15C
Nd
17C
Pon
14C
Wt
8C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaWojewoda odpowiada na pytania posłów PO o kontrowersyjną wystawę. „Urząd nie poniósł żadnych kosztów”
Mikołaj Bogdanowicz - SF-1
08.04.2019 | 16:09

Wojewoda odpowiada na pytania posłów PO o kontrowersyjną wystawę. „Urząd nie poniósł żadnych kosztów”

Na zdjęciu: Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Fot. SF

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz odpowiedział na pytania parlamentarzystów PO – Pawła Olszewskiego i Krzysztofa Brejzy – w sprawie wzbudzającej kontrowersje wystawy w urzędzie wojewódzkim. Przedstawiają one kontrowersyjne transparenty osób manifestujących po katastrofie w Smoleńsku. 

W poniedziałkowe przedpołudnie posłowie Platformy Obywatelskiej Michał Stasiński, Paweł Olszewski i Krzysztof Brejza zorganizowali konferencję prasową w sprawie wystawy w sali konferencyjnej urzędu wojewódzkiego. Na fotografiach autorstwa Zbigniewa Plucińskiego, obrazujących manifestacje po katastrofie smoleńskiej znajdują się m.in. transparenty skierowane w Donalda Tuska czy Bronisława Komorowskiego. Wystawa wzbudziła kontrowersje podczas piątkowego spotkania w urzędzie wojewódzkim, poświęconego kwestii terenów pozachemowskich.

Zobacz również:

Posłowie PO składają zawiadomienie do prokuratury. Dotyczy wystawy w urzędzie wojewódzkim

Podczas konferencji parlamentarzyści PO poinformowali opinię publiczną o złożeniu zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez wojewodę kujawsko-pomorskiego.  – Sprawa dotyczy propagowania nienawiści, przestępstwa propagowania dyskryminacji i niedopełnienia obowiązków przez wojewodę i jego pracowników – powiedział Krzysztof Brejza. Dodatkowo posłowie Paweł Olszewski i Krzysztof Brejza w sobotę, 6 kwietnia złożyli zapytanie poselskie w sprawie kosztów wystawy, zaangażowania pracowników urzędu wojewódzkiego w jej przygotowanie oraz o to, czy Zbigniew Pluciński otrzymał jakiekolwiek wynagrodzenie od urzędu wojewódzkiego w przeciągu ostatnich 12 miesięcy.

Dziś wojewoda Mikołaj Bogdanowicz odpowiedział na pytania polityków opozycji. Na pytanie Olszewskiego i Brejzy o koszty, które poniósł KPUW, odpisał „Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki nie poniósł żadnych kosztów w związku z organizacją przedmiotowej wystawy”. Dalej Bogdanowicz podkreśla, że żaden z pracowników urzędu nie był zaangażowany w przygotowanie wystawy. – KPUW wyłącznie udostępnił salę na potrzeby ekspozycji – napisał wojewoda. Sam autor zdjęć w ramach wystawy „To nie reszka, to Polska” nie otrzymał w trakcie kadencji wojewody żadnego wynagrodzenia.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści