FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportHokeiści BKS-u Bydgoszcz lepsi od wicelidera rozgrywek! [WIDEO]
bks_bydgoszcz_hokej
08.02.2016 | 18:02

Hokeiści BKS-u Bydgoszcz lepsi od wicelidera rozgrywek! [WIDEO]

Na zdjęciu: Zawodnicy BKS-u Bydgoszcz wygrali czwarty mecz w tym sezonie.

W minioną sobotę w Toruniu zawodnicy II-ligowego Budowlanego Klubu Sportowego pokonali drużynę Mad Dogs Sopot 8:4. Klasą dla siebie był Maciej Matusiak, który zanotował hat-trick i dołożył do niego dwie asysty.

Dwie bramki Matusiak zdobył już w pierwszej tercji rywalizacji, która w dużej mierze zdeterminowała przebieg rywalizacji na tafli Tor-Toru. Bydgoszczanie po 20 minutach gry prowadzili bowiem aż 4:0 – oprócz Matusiaka na listę strzelców wpisali się: Mateusz Barański i Dawid Zembrzuski (debiutant, wychowanek Sokołów Toruń).

Pewnie wygrana premierowa odsłona rywalizacji sprawiła, że BKS miał w kolejnych częściach pojedynku komfort zapasu bramkowego. I konsekwentnie z tego korzystał, nie dając zbliżyć się rywalom na mniej niż trzy trafienia. – Przyczynił się do tego fakt, że po raz pierwszym w tym sezonie zagraliśmy w tak szerokim składzie – komentuje Krzysztof Betka z sekcji hokejowej bydgoskiego klubu.

W drugiej tercji hat-trick skompletował wspomniany już Maciej Matusiak, a na pierwszego gola Mad Dogs strzelonego przez Krzysztofa Suwałę błyskawicznie, bo w ciągu zaledwie 90 sekund, odpowiedział kolejny debiutant – Patryk Pronobis (trener BKS-u Jurij Zinkov zna go także z czasów gry w toruńskich Sokołach). Przed upływem 40 minut rywalizacji Igora Tomczyka, bramkarza BKS-u, pokonał jeszcze Michał Żołnowski.

Podobny przebieg miała trzecia tercja meczu – zespoły naprzemiennie zmieniały jego wynik, tyle że tym razem strzelanie rozpoczęli goście. Na gole Bartłomieja i Adama Wróblów (odpowiednio – 43 i 52 minuta) odpowiedzieli: Ireneusz Małachowski (47 minuta) i Michał Sochacki (55 minuta).

Wynik sobotniego meczu sprawił, że bydgoszczanie nadal mają szanse na awans do fazy play-off, w której zmierzą się cztery zespoły grupy północnej II ligi. Po dziewięciu meczach hokeiści BKS-u mają na koncie 12 punktów, co daje im piątą lokatę. Do czwartych Warsaw Capitals (również odbyli dziewięć ligowych potyczek) tracą zaledwie punkt.

Do końca sezonu zasadniczego BKS-owi pozostały jeszcze trzy mecze, w tym dwa w roli gospodarza. W najbliższą sobotę jego gracze podejmą ŁKH Łódź, który przewodzi ligowej tabeli.

II liga hokeja na lodzie – grupa północna
BKS BYDGOSZCZ – MAD DOGS SOPOT 8:4 (4:0, 2:2, 2:2)
bramki dla BKS-u: Matusiak (trzy), Barański, Zembrzuski, Pronobis, Małachowski, Sochacki.