[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeBocianowo na chwilę przed wielkimi zmianami. Zobacz obiekty, które znikną [ZDJĘCIA]
28.10.2019 | 13:40

Bocianowo na chwilę przed wielkimi zmianami. Zobacz obiekty, które znikną [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon FIałkowski

Już niebawem z krajobrazu Bocianowa znikną budynki hali dawnego dworca towarowego oraz zrujnowany obiekt, należący niegdyś do Famoru. W ich miejscu Moderator Inwestycje zrealizuje osiedle mieszkaniowe BociaNowe – niebawem rozpocznie się budowa pierwszego etapu, nazwanego Industria. 

Obecnie hala dawnego dworca służy nie tylko celom magazynowym, ale też artystycznym – wykorzystywano ją m.in. jako plan do filmu realizowanego przez fundację Czarny Karzeł. Na zewnętrznych ścianach hali od strony trasy W-Z powstały za to graffiti, tworzące prawie dwustumetrowy mural – podobna akcja jest planowana także na ścianie od strony osiedla.

Niebawem hala, zrujnowany dwupiętrowy budynek należący niegdyś do Famoru oraz szereg obiektów gospodarczych położonych na terenie pomiędzy Rycerską a Pomorską zostaną rozebrane. W ich miejscu deweloper Moderator Inwestycje planuje budowę osiedla mieszkaniowego – w miniony czwartek firma zaprezentowała wizualizacje pierwszego etapu inwestycji, nazwanego Industria.

ZOBACZ TEŻ:

PRZECZYTAJ:

Bocianowo na chwilę przed wielkimi zmianami. Zobacz obiekty, które znikną [ZDJĘCIA]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments