Bydgoszcz
10C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 12 • L 9
23C
Sr
23C
Czw
22C
Pt
14C
Sob
12C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBydgoskie ulice do remontu. Prace na Wyżynach, Błoniu i Fordonie
8-08-2019_ remont - Pod Skarpą - Fordon Bydgoszcz - JS (7)
20.02.2020 | 11:51

Bydgoskie ulice do remontu. Prace na Wyżynach, Błoniu i Fordonie

Na zdjęciu: Drogowcy planują wyremontować kolejny fragment ulicy Pod Skarpą. Nie ukrywają jednak, że ze względu na kwestię własności gruntów inwestycja może ulec opóźnieniu.

Fot. Jakub Soboczyński

Kolejny odcinek Pod Skarpą, Magnuszewska oraz fragment Stawowej – to pierwsze z ulic, które zostaną wyremontowane w 2020 roku. Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu, który wyłoni wykonawcę tego zadania.

Jak co roku, Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zleca modernizacje najbardziej zdegradowanych nawierzchni. Nie inaczej jest w 2020 roku – w budżecie miasto zapisało na ten cel 12 milionów złotych. Jak informują drogowcy, w pierwszej kolejności wyremontowana zostanie ulica Magnuszewska. W ramach prac zmodernizowane zostaną obie jezdnie oraz zatoki autobusowe. Zadanie ma uzupełnić remont skrzyżowania Magnuszewskiej z Glinki (wykonany przy okazji budowy II etapu Trasy Uniwersyteckiej) oraz montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z Wojska Polskiego.

Kolejny remont obejmie fragment ulicy Stawowej od Broniewskiego do ks. Schulza. – W trakcie tych prac niezbędna będzie wymiana podbudowy – informuje ZDMiKP. Warto dodać, że w ubiegłym roku wykonano przebudowę skrzyżowania ulic Stawowej i Broniewskiego na rondo.

Drogowcy zlecą też przebudowę kolejnego odcinka ulicy Pod Skarpą, czyli drogi łączącej Fordon z Myślęcinkiem. Nowa nawierzchnia ma pojawić się na fragmencie od ulicy Sybiraków (czyli od miejsca, gdzie zakończono zakres ubiegłorocznej przebudowy) do ulicy Korfantego. O konieczności położenia nowej nawierzchni na drodze do Myślęcinka apelowali liczni mieszkańcy Osiedla Pod Skarpą i osiedla Eskulapa, którzy byli zaskoczeni brakiem robót na wyżej wymienionym odcinku. ZDMiKP nie ukrywa jednak, że termin rozpoczęcia prac może się opóźnić.

Z uwagi na sprawy własnościowe gruntów obecnie szczegółowo weryfikowana jest możliwość przeprowadzenia zakres remontu nawierzchni. W przypadku konieczności opracowania kompleksowej dokumentacji będzie ono realizowane w późniejszym terminie, a zabezpieczone środki trafią na inne zadania rezerwowe. Lista ulic do remontu może zostać rozszerzona po rozstrzygnięciu przetargu na wykonie pierwszych prac – informują drogowcy.

Zobacz również:

Tak ma wyglądać kompleks Murapolu w Fordonie

W tym roku, zgodnie z zapisami uchwały budżetowej, z puli 12 milionów złotych na na remonty i modernizację ulic planowane są także remonty następujących ulic: Saperów (na odcinku od Żeglarskiej do Szamarzewskiego), Modrzewiowej (od Wyszyńskiego do Sułkowskiego), Mińskiej, Flisackiej i Jagiellońskiej (od osiedla Paryskiego do  Ogińskiego).

Ponadto, realizowane będą też wspólne zadania z innymi podmiotami, które mają poprawić obsługę terenów inwestycyjnych, gdzie lokowane są nowe firmy i intensywna zabudowa mieszkaniowa. W związku z budową Osiedla Uniwersyteckiego CDI wyremontowana zostanie ulica Strzeleckiego i wybudowany zostanie fragment ulicy Studenckiej. Kolejną inwestycją będzie budowa drogi dojazdowej do przyszłego kompleksu Murapolu w okolicach kampusu UTP – będzie to ulica odchodząca od skrzyżowania Akademickiej z Romanowskiej w kierunku południowym.

Miasto planuje także realizację sięgaczy ulic Chodkiewicza i Bohaterów Kragujewca. Pierwszy z nich połączy ulicę Sułkowskiego z terenem powstającego kompleksu Botaniq. Budowa drugiego wiążę się z planowaną przez JHM Develpoment budową budynku mieszkalnego na działce obok marketu Aldi i stadionu Chemika. Dodatkowo, środki z budżetu miasta trafią też na realizację połączenia Bydgoskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego z ulicą Nowotoruńską poprzez budowę ul. Grzybowej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści