Bydgoszcz
9C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 10 • L 8
13C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaOsielskoSportDrugie miejsce Dębów Osielsko w kwalifikacjach Pucharu Federacji. „Zaprezentowaliśmy polski baseball z dobrej strony”
Baseball_ KWK Construction Dęby Osielsko - Barons Wrocław - JS (3)
15.06.2019 | 14:25

Drugie miejsce Dębów Osielsko w kwalifikacjach Pucharu Federacji. „Zaprezentowaliśmy polski baseball z dobrej strony”

Na zdjęciu: Dęby uległy w finale rywalom ze Szwecji.

Fot. JS

Baseballiści KWK Construction Dębów Osielsko zajęli drugie miejsce w Kwalifikacjach Pucharu Federacji, rozegranych w Błagojewgradzie. W finale ulegli wicemistrzom Szwecji Soelvesborg Firehawks 1:5. Honorowy obieg zdobył Matthew Kozlak, wybijając home runa.

Jak relacjonują Dęby, osielszczanie przegrali praktycznie z jednym zawodnikiem – 43-letnim miotaczem Firehawks Edwardem Aucoinem. Amerykanin miotał pełne 9 rund i wpuścił do gry tylko dwóch pałkarzy KWK Construction Dębów: w II rundzie trafił narzuconą piłką Pawła Jasiakiewicza, a w IV Matthew Kozlak wybił home runa na lewy środek zapola. Aucoin zapisał na swoim koncie drugie zwycięstwo i był zdecydowanie najlepszym miotaczem turnieju. To bardzo doświadczony zawodnik, od kilkunastu lat gra w najlepszych ligach i klubach europejskich. – Był poza naszym zasięgiem – przyznał Łukasz Snopek, miotacz i członek zarządu UKS Dęby ds. baseballu.

Zespół Soelvesborga wygrał turniej Grupy 2 Kwalifikacji i wywalczył dla Szwecji prawo gry w przyszłorocznym Pucharze Federacji – zachowując status quo, ponieważ mistrz Szwecji, Leksand, zajął właśnie ostatnie miejsce w PF i został zdegradowany. KWK Construction Dęby, zajmując II miejsce w Kwalifikacjach, powtórzyły najlepszy wynik polskich drużyn klubowych w ostatnich latach (Silesii Rybnik w 2018 i Stali Kutno w 2016 roku).

– Uważam, że wracamy z Bułgarii z tarczą. Awansowaliśmy do finału, pokazaliśmy dobrą grę i zaprezentowaliśmy polski baseball z dobrej strony

– podsumował na gorąco Snopek.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści