Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejny lokal w Hali Targowej. Wiadomo, kto będzie serwował alkohol

Dodano: 27.10.2022 | 19:32

Na zdjęciu: Hala Targowa ma zostać otwarta zimą.

Fot. UMB

Znamy nazwę kolejnego lokalu, który zostanie otwarty w Hali Targowej w Bydgoszczy. Za ofertę alkoholową odpowiadać będzie Fyrtel.

Lokal będzie wspólną koncepcją funkcjonujących już przy ul. Magdzińskiego w Bydgoszczy LUMI shot bar oraz Elixir.

– Będzie to połączenie dwóch światów, ale również dodanie nowości przez wyselekcjonowane piwa, bąble, wina oraz również warsztaty, szkolenia oraz eventy – zapowiada operator Hali Targowej.

LUMI jest znane z wyjątkowych i kolorowych shotów powstających na bazie własnej marki alkoholi Siesta – Lumi spirits. Właściciele lokalu prowadzą siedem lokali w całej Polsce, a Fyrtel będzie ich ósmym punktem.

Co warte podkreślenia, współzałożycielem i właścicielem LUMI jest Patryk Maćkowiak, który odpowiada za obecną koncepcję Hali Targowej w Bydgoszczy.

– Do tej mikstury Elixir wlewa swoje doświadczenie i jakość, która jest już na bydgoskim rynku dobrze znana. Ich cocktailbar słynie z nietuzinkowych autorskich cocktaili – czytamy w opisie nowego lokalu na stronie Hali Targowej.

Fyrtel w Hali Targowej. Co jeszcze?

Obiekt ma zostać otwarty na przełomie 2022 i 2023 roku. Wiadomo już, że w hali znajdą się: Noto Ramen, Burger Park, Mexicali Taco Bar, Yaki Maki Sushi, Pasta Miasta, Papito Cuban Food i Latto Gelato.

Hala Targowa została odkupiona przez urząd miasta od Bydgoskiej Spółdzielni Spożywców w 2016 roku. Kwota transakcji opiewała na pięć milionów złotych. Od tej pory ratusz prowadził prace nad ożywieniem hali – wykonano audyt techniczny obiektu, a w 2018 roku odbyły się konsultacje społeczne na temat jego zagospodarowania.

Opinie mieszkańców pozwoliły przygotować rekomendacje dla specjalnego zespołu roboczego zajmującego się stworzeniem rekomendacji dla przyszłego dzierżawcy hali. Eksperci uznali, że dominującymi funkcjami w obiekcie ma być handel oraz gastronomia.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wiesz
Wiesz
1 rok temu

Super! Bliźniaki z Elixiru rządzą!