Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Gmina Osielsko ustawi kolejne tablice radarowe

Dodano: 12.08.2019 | 12:21

Na zdjęciu: Kilka miesięcy temu gmina Osielsko przeprowadziła testy tablicy radarowej w Niwach.

Fot. Gmina Osielsko.

Gmina Osielsko zamierza ustawić przy drogach gminnych sześć tablic radarowych, które informują o przekroczeniu prędkości.

Po kilku miesiącach powraca kwestia montażu urządzeń, mających poprawić bezpieczeństwo na drogach gminy Osielsko. Zimą gmina przeprowadziła ankietę, w której pytała mieszkańców o lokalizację tablic. Były one efektem udanego – zdaniem gminy – testu tego urządzenia, przeprowadzonego przy ulicy Krakowskiej w Niwach.

Gmina Osielsko ustawi kolejne tablice radarowe

Zobacz również:

Mieszkańcy gminy Osielsko chcą tablic radarowych w Niemczu

Największe poparcie mieszkańców uzyskała propozycja postawienia tablicy przy ulicy Bydgoskiej w Niemczu – oddano na nią 142 głosy, oraz przy ulicy Kolonijnej w Niemczu – 105 głosów. Te ulice są jednak drogami zarządzanymi przez powiat, który nie ma w planach zakupu i montażu tablic. – Jednakże w najbliższym czasie zarządca drogi przeanalizuje możliwość zastosowania przedmiotowych urządzeń, ich skuteczność i wpływ na bezpieczeństwo ruchu i podejmie decyzję o ewentualnym ich zastosowaniu na drogach powiatowych w miejscach najniebezpieczniejszych – przekazał w odpowiedzi na pismo wójta gminy Wojciecha Sypniewskiego dyrektor Wydziału Dróg Powiatowych Roman Stanisławski.

W ankiecie, przeprowadzonej w lutym i marcu gmina wskazała też propozycje lokalizacji tablic przy zarządzanych przez siebie ulicach. Propozycje zyskały jednak nieco mniej głosów, niż te dotyczące dróg powiatowych. Największe poparcie zyskało zamontowanie urządzenia przy ulicy Słonecznej w Żołędowie – na tę opcję oddano 79 głosów. 5 sierpnia gmina Osielsko umieściła zaproszenie do składania ofert na dostawę i montaż sześciu sztuk tablic radarowych. Jak czytamy w zaproszeniu, mają one pojawić się przy trzech ulicach na terenie gminy – nie podano jednak konkretnych lokalizacji. Bardzo możliwe, że zgodnie z zapowiedziami mierniki prędkości pojawią się przy niedawno wyremontowanym odcinku ulicy Leśnej.

Osielsko chce zamówić tablice ledowe, które mają pokazywać faktyczną prędkość pojazdu. W przypadku przekroczenia wartości dopuszczalnej, na tablicy wyświetli się ostrzeżenie o grożącej za to karze i ilości punktów karnych. Będą one zasilane panelami fotowoltaicznymi, a po zmroku – za pomocą akumulatorów. Tablice mają posiadać moduł GSM, umożliwiający zdalny odczyt danych i zmiany parametrów pracy za pomocą portalu z dostępem online. Gmina czeka na oferty do 22 sierpnia – sam montaż tablic ma nastąpić do 30 września.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Józef
Józef
4 lat temu

Tylko dwa duże ronda … jedno w Myślęcinku góra drugie Osielsko centrum rozwiążą problem żadne światła nie pomogą bo tam się robi wielki kocioł w godzinach szczytu… Pozdrawiam.