Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H 2 • L 0
2C
Czw
-0C
Pt
-0C
Sob
-0C
Nd
-1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiKomunikacjaZnamy wyniki ankiety ws. tablic radarowych w Osielsku. Najwięcej głosów oddano na lokalizację w Niemczu
tablice radarowe osielsko
11.03.2019 | 14:37

Znamy wyniki ankiety ws. tablic radarowych w Osielsku. Najwięcej głosów oddano na lokalizację w Niemczu

Na zdjęciu: Testy tablicy radarowej przeprowadzono w Niwach.

Fot. Urząd Gminy Osielsko

Znamy wyniki ankiety, przeprowadzonej przez Urząd Gminy Osielsko w sprawie tablic radarowych. Mieszkańcy mieli wskazać miejsca, w których powinny stanąć urządzenia mierzące prędkość pojazdu. Najwięcej głosów zdobyły dwie lokalizacje w Niemczu.

Tablica radarowa mierzy i pokazuje prędkość pojazdu i wskazuje kierowcy, czy jest ona większa od dopuszczalnej. Umieszcza się je parami, po obu stronach drogi. Poza mierzeniem prędkości, gromadzą one też informacje o liczbie przejeżdżających pojazdów.

Zobacz również:

W Osielsku staną tablice radarowe?

Gmina Osielsko postanowiła zorganizować konsultacje po przeprowadzeniu testu tablicy radarowej. Został on przeprowadzony na ulicy Krakowskiej w Niwach. Zdaniem gminy, był on udany i dlatego też zdecydowano się na stworzenie ankiety z pytaniem, w jakich lokalizacjach powinny pojawić się takie urządzenia.

W ankiecie konsultacyjnej urzędnicy gminni zaproponowali siedem lokalizacji, na których mogłyby się pojawić tablice. Konsultacje trwały do piątku, 8 marca – wtedy też gmina przedstawiła wyniki głosowania. Największe poparcie mieszkańców zdobyło ulokowanie tablicy przy ulicy Bydgoskiej w Niemczu – oddano na nią 142 głosy, oraz przy ulicy Kolonijnej w Niemczu – 105 głosów. To znak, że społeczność domaga się zmian po niedawnym wypadku z udziałem samochodu osobowego i autobusu komunikacji podmiejskiej, w którym ranne zostały cztery osoby.

Poniżej przedstawiamy pełne wyniki głosowania. W ankiecie udzielono 252 odpowiedzi – mieszkańcy mogli wskazać maksymalnie trzy lokalizacje, w których ich zdaniem powinny stanąć tablice

Zakopiańska w Niwach (droga gminna) – 49 głosów
Słoneczna w Żołędowie (droga gminna) – 79
Chabrowa w Osielsku (droga gminna) – 58
Karpacka w Niwach (droga gminna) – 61
Starowiejska w Jarużynie (droga powiatowa) – 26
Kolonijna w Osielsku (droga powiatowa) – 105
Bydgoska w Niemczu (droga powiatowa) – 142

W bieżącym roku planowane jest umieszczenie dwóch bądź trzech tablic na drogach gminnych. Wobec wyników ankiety, wskazujących na konieczność zainstalowania tego typu urządzeń na drogach zarządzanych przez starostwo, gmina Osielsko zamierza – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – prowadzić rozmowy na temat ewentualnej instalacji tablic przy drogach powiatowych.

Tablica radarowa na pewno pojawi się przy niedawno wyremontowanej ulicy Leśnej – o zastosowanie rozwiązań, która mogłyby poprawić bezpieczeństwo na tym odcinku apelowali radni gminy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści