Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Komunikacja miejska w wakacje. Będą duże zmiany

Dodano: 19.06.2023 | 10:22

Na zdjęciu: Linia 64 to jedna z kilkunastu, na której od 26 czerwca będzie kursować według wakacyjnego rozkładu jazdy.

Fot. Nikodem Mulczyński

Od najbliższej soboty, w związku z rozpoczęciem wakacji, wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji. Linie 41 i 82 zostaną wydłużone, a na linii 99 pojawią się wyłącznie autobusy przegubowe. W letnie weekendy uruchomiona zostanie też linia tramwajowa nr 1, ale prawdopodobnie nie na długo – ZDMiKP zapowiada spore zmiany w komunikacji związane z budową kanalizacji deszczowej.

Jak przekazuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP, od 24 czerwca do końca sierpnia w soboty, niedziele i święta uruchomiona zostanie dodatkowy wariant linii 41 do pętli Dobrcz / Urząd Gminy przez Osielsko i Borówno. W soboty, niedzielę i święta realizowanych będzie 6 kursów w obu kierunkach autobusami przegubowymi – czytaj więcej. ZDMiKP zapewnia także, że do obsługi linii międzygminnej nr 99 we wszystkie dni tygodnia będą zadysponowane wyłącznie autobusy przegubowe.

Tak jak informowaliśmy, od soboty, 24 czerwca do końca sierpnia w soboty, niedziele i święta kursy linii 82 w wybranych godzinach zostaną skierowane do pętli Las Gdański. – Jednocześnie informujemy, że na czas wydłużenia linii nr 82 do pętli Las Gdański linie nr 41, 52, 93, 94 będą korzystały z zatoki zlokalizowanej za rondem – informuje Okoński.

Od 26 czerwca (poniedziałek) zostaną wprowadzone wakacyjne rozkłady jazdy w dni powszednie na kilkunastu liniach – tramwajowych 3, 5, 7 i autobusowych: 52, 55, 56, 62, 64, 65, 67, 68, 69, 71, 73/76, 74, 77, 83 i 89.

W wakacyjne weekendy wraca linia nr 1. Ale nie na długo

Od jesieni zeszłego roku linia tramwajowa nr 1 Wilczak – Las Gdański nie kursuje już w weekendy i poza godzinami szczytu. Odcięcie mieszkańców Wilczaka, Jarów, Okola i Miedzynia od LPKiW spotkało się z protestami społecznymi – ZDMiKP obiecywał, że latem „jedynka” znów zapewni dojazd do Myślęcinka.

Linia nr 1 kursowała już w długi majowy weekend – była jednak obsługiwana przez zabytkowy tramwaj 5N, a kursy odbywały się dwa razy na godzinę. Teraz tramwaj z Wilczaka do Lasu Gdańskiego będzie jeździł w każdy wakacyjny weekend – w teorii do końca sierpnia, ale w praktyce może być inaczej.

W związku z robotami prowadzonymi przez miejskie wodociągi, nie wykluczamy od lipca sporych zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Szczegółowe informacje w tym temacie podamy w odrębnym komunikacie – przekazuje Okoński. Zmiany te na pewno obejmą ulicę Gdańską – jak podała przed weekendem bydgoska „Gazeta Wyborcza”, na początku lipca rozkopane zostanie torowisko w rejonie placu Wolności i al. Mickiewicza. Ma to rzecz jasna związek z budową zbiorników retencyjnych – prace na placu Wolności ruszyły kilka dni temu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Początek zmian na placu Wolności. Zaczęli od deszczówki [ZDJĘCIA]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments