Bydgoszcz
11C
Słonecznie
71% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 12 • L 11
13C
Czw
9C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKto wyremontuje ulicę Magnuszewską oraz Nowotoruńską? Drogowcy mają w czym wybierać
Magnuszewska Bydgoszcz
15.07.2020 | 11:23

Kto wyremontuje ulicę Magnuszewską oraz Nowotoruńską? Drogowcy mają w czym wybierać

Na zdjęciu: Ulica Magnuszewska na całym odcinku doczeka się remontu. Najprawdopodobniej przeprowadzony zostanie on na przełomie lata oraz jesieni.

Fot. Eryk Dominiczak

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej poznał oferty w przetargu na wymianę nawierzchni ulicy Magnuszewskiej oraz fragmentu ulicy Nowotoruńskiej. Dobra informacja jest taka, że wszystkie propozycje mieszczą się w zakładanym przez drogowców budżecie.

Do przetargu stanęły ostatecznie cztery firmy. I choć ZDMiKP miał przeznaczone na remont blisko 3,8 miliona złotych, to żadna z ofert nie przekroczyła nawet 3 mln zł. Najdroższa okazała się propozycja Kobylarni, która za modernizację Magnuszewskiej i jednej jezdni Nowotoruńskiej pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Toruńską a ul. Kazimierza Wielkiego chciała 2,99 mln zł. Najtańsza okazała się propozycja Strabagu – 2,28 mln zł. W postępowaniu wpłynęły też dokumenty od Eurovii – 2,59 mln zł oraz Inodrogu – 2,84 mln zł.

Cena była wiodącym, ale niejedynym kryterium w przetargu. Tyle że jak to zwykle bywa wszyscy oferenci po przeanalizowaniu dokumentów proponują maksymalne przyjęte pułapy w kryteriach pozacenowych. Tak było i tym razem. Każda z firm zadeklarowała udzielenie pięcioletniej gwarancji na wykonane prace. Zgodziła się również na najwyższą karę za każdy dzień zwłoki w realizacji inwestycji – 7 tysięcy złotych.

Tradycyjnie już drogowców czeka teraz analiza formalna złożonych propozycji. Wybór powinien nastąpić do połowy sierpnia. Po podpisaniu umowy zwycięzca przetargu będzie miał dwa miesiące na wykonanie wszystkich robót.

W ramach inwestycji planowana jest wymiana nawierzchni obu jezdni ulicy Magnuszewskiej, która na gruntowny remont czeka od lat. Ma to być uzupełnienie prac, które w minionych miesiącach zrealizowano na ulicy Glinki czy Wojska Polskiego. – W czasie robót zawsze czynna będzie jedna jezdnia, na której wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy – mówi Tomasz Okoński, rzecznik drogowców. Co ciekawe, w trakcie przetargu z zakresu zadania wypadł remont chodników.

Z kolei na ul. Nowotoruńskiej wymieniona ma zostać nawierzchnia południowej (w kierunku wylotu z Bydgoszczy) jezdni na wspomnianym odcinku pomiędzy zjazdem w ul. Toruńską a skrzyżowaniem z ul. Kazimierza Wielkiego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści