Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 14 • L 12
14C
Nd
12C
Pon
11C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiKomunikacjaNa Bydgoskiej i Kolonijnej w Niemczu będzie bezpieczniej? Wójt kieruje pismo do powiatu
kolonijna Niemcz
14.03.2019 | 10:14

Na Bydgoskiej i Kolonijnej w Niemczu będzie bezpieczniej? Wójt kieruje pismo do powiatu

Na zdjęciu: Skrzyżowanie Bydgoskiej i Kolonijnej to jedno z najniebezpieczniejszych miejsc na terenie gminy Osielsko.

Fot. ŁG

Wójt gminy Osielsko Wojciech Sypniewski zwrócił się do zarządu powiatu bydgoskiego o przeanalizowanie możliwości ustawienia tablic radarowych przy ulicy Bydgoskiej i Kolonijnej w Niemczu. Wcześniej gmina przeprowadziła ankietę, w której zapytano mieszkańców o to, gdzie chcieliby zlokalizować urządzenia.

Na przełomie lutego i marca na stronie internetowej gminy Osielsko umieszczono ankietę, w której urzędnicy wskazali siedem potencjalnych lokalizacji tablic radarowych. Mieszkańcy mieli wybrać maksymalnie trzy miejsca, w których powinny stanąć urządzenia do pomiaru prędkości.

Zobacz również:

Wyniki ankiety w sprawie tablic radarowych w Osielsku

W piątek, 8 marca poznaliśmy wyniki konsultacji. W ankiecie udzielono 252 odpowiedzi – największe poparcie mieszkańców zdobyło ulokowanie tablicy przy ulicy Bydgoskiej w Niemczu – oddano na nią 142 głosy, oraz przy ulicy Kolonijnej w Niemczu – 105 głosów. To znak, że społeczność domaga się zmian po niedawnym wypadku z udziałem samochodu osobowego i autobusu komunikacji podmiejskiej, w którym ranne zostały cztery osoby.

Zarządcą Bydgoskiej i Kolonijnej jest starostwo powiatowe – stąd też we wtorek, 12 marca wójt gminy Osielsko skierował pismo do zarządu powiatu bydgoskiego w sprawie tablic. W piśmie do władz powiatu Wojciech Sypniewski opisuje przebieg ankiety i jej wyniki oraz uzasadnia idee ustawienia mierników prędkości.

Zwracam się do Zarządu Powiatu Bydgoskiego, jako zarządcy dróg powiatowych o przeanalizowanie możliwości umieszczenia takich tablic. Informuję, że podobna tablica działa od kilku miesięcy na ul. Krakowskiej w Niwach i moim zdaniem przynosi zamierzone efekty. Większość kierowców zwraca na nią uwagę i redukuje prędkość do wskazanej na znakach B-33 – podkreśla wójt.

Tablica radarowa mierzy i pokazuje prędkość pojazdu i wskazuje kierowcy, czy jest ona większa od dopuszczalnej. Umieszcza się je parami, po obu stronach drogi. Poza mierzeniem prędkości, gromadzą one też informacje o liczbie przejeżdżających pojazdów. Warto wspomnieć, że gmina planuje ustawienie tego urządzenia przy niedawno wyremontowanej ulicy Leśnej oraz w innych lokalizacjach.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści