Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNa Koronowskiej powstanie sygnalizacja. W planach ZDMiKP także kolejne światła na Fordońskiej
koronowska bydgoszcz
08.07.2021 | 09:55

Na Koronowskiej powstanie sygnalizacja. W planach ZDMiKP także kolejne światła na Fordońskiej

Na zdjęciu: Skrzyżowanie ulic Koronowskiej i Opławiec zostanie wyposażone w sygnalizację świetlną.

Fot. ZDMiKP

Na skrzyżowaniu ulicy Koronowskiej i Opławiec niebawem rozpocznie się montaż sygnalizacji świetlnej. – Likwidujemy kolejny czarny punkt na drogowej mapie miasta – podkreślają bydgoscy drogowcy. I dodają, że kolejne światła powstaną przy przejściu dla pieszych przez ulicę Fordońską niedaleko KFC.

Inwestycja na trasie w kierunku węzła Bydgoszcz Opławiec obejmuje zainstalowanie na skrzyżowaniu Koronowskiej i Opławiec sygnalizacji świetlnej oraz przebudowę fragmentu ulicy Opławiec. Jak informuje zarząd dróg, wyjazd z drogi prowadzącej w kierunku Smukały w ulicę Koronowską jest niezgodny z dzisiejszymi normami.

Na skrzyżowaniu dochodziło często do kolizji i wypadków. Nietypowa geometria oraz przekraczanie dopuszczalnej prędkości przez samochody poruszające się ul. Koronowska znacznie utrudniały bezpieczny wyjazd mieszkańcom osiedli Opławiec-Smukała-Janowo. Zmieni się to wraz z budową sygnalizacji świetlnej – informuje ZDMiKP. W ramach prac przesunięte zostanie przejście dla pieszych oraz przejazd dla rowerzystów, a także przystanek autobusowy znajdujący się w rejonie skrzyżowania.


CZYTAJ TAKŻE: Policyjny dron obserwował bydgoskie przejścia dla pieszych. Posypały się mandaty [WIDEO]


Inwestycje na Koronowskiej wykona bydgoskie Przedsiębiorstwo Instalacyjne Jankowiak Tomczak. – Podpisaliśmy umowę na wykonanie prac projektowych i budowlanych, zgodnie z przygotowaną wcześniej koncepcją – przekazał w czwartek zarząd dróg. Prace – najpierw projektowe, a potem w terenie – potrwają pół roku i pochłoną niemal 300 tysięcy złotych.

ZDMiKP zapowiada już montaż kolejnej sygnalizacji świetlnej. – Jeszcze w tym roku planujemy też zaprojektować i wybudować sygnalizację świetlną na ul. Fordońskiej przy Zakładach Zbożowych – czytamy w komunikacie. Światła powstaną przy przejściu dla pieszych nieopodal skrzyżowania z ulicą Wyszogrodzką. Jest to jedna z najbardziej niebezpiecznych „zebr” w Bydgoszczy – latem 2019 roku doszło tam do śmiertelnego potrącenia kobiety. Sprawca wypadku prowadził samochód pod wpływem kokainy – rok temu bydgoski sąd skazał go na 8 lat więzienia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
stefanek
stefanek
4 miesięcy temu

Kiedy wreszcie postanie zapowiadana od lat sygnalizacja na skrzyżowaniu Fordońskiej z Brzechwy? Nalazek leniu, weź się do roboty!

Andrzej
Andrzej
4 miesięcy temu

Nieudacznicy z ZDMiKP potrafią tylko obiecywać. Ile lat już obiecują światła na skrzyżowaniu Fordońska-Brzechwy. Też tam krzyże stoją, skrzyżowanie bardzo niebezpieczne a Ci tylko obiecują. Banda ignorantów,zza biurek mądrzy, ale w terenie to dno i kilogramy szlamu. Jak ratusz może tolerować tą niekompetentną formację?

Kamil
Kamil
4 miesięcy temu

Przypomnę tylko 2 rzeczy z dziesiątek, które są do zrobienia:
Kolbego na Osowej Górze – nie pamiętam czasu kiedy była nierozkopana,
mosty w Bydgoszczy sypią się jeden za drugim.
Zamiast trwonić kasę na sygnalizacje, które niewiele dają dokończcie coście zaczęli i spingwinili.

Powiązane treści