Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

O nakazie zapłaty za ścieki i Naprawmy To na sesji rady gminy Osielsko

Dodano: 12.07.2019 | 15:08

Na zdjęciu: Urząd Gminy Osielsko.

Fot. Stanisław Gazda

We wtorek odbyła się kolejna sesja rady gminy Osielsko. Poznaliśmy na niej nowe informacje w sprawie sporu z bydgoskimi wodociągami dotyczącego ścieków.

Temat konfliktu z MWiK dotyczącego złej jakości ścieków, dostarczanych od odbiorców z gminy Osielsko, szczegółowo opisaliśmy w czerwcu. Od tego momentu pojawiły się nowe okoliczności – gmina dostała bowiem nakaz zapłaty zaległych faktur. – 2 lipca udzieliłem pełnomocnictwa kancelarii radców prawnych – spółce partnerskiej z Poznania – do reprezentowania gminy w sprawach z powództwa spółki MWiK o zapłatę w związku z doręczeniem nakazu zapłaty przez Sąd Okręgowy w Bydgoszczy – powiedział wójt Sypniewski. Dodał też, że zgodnie z prawem gmina zgłosiła skargę od nakazu. – Dokumentacja przekazana do sądu liczy około stu stron. Czekamy teraz na rozstrzygnięcie – stwierdził Sypniewski. Ponadto poinformował, że podobny dokument, ale na o wiele wyższą kwotę ma gmina Solec Kujawski.

O nakazie zapłaty za ścieki i Naprawmy To na sesji rady gminy Osielsko

Zobacz również:

Ściekowy alarm w Osielsku. Konflikt gminy z MWiK tematem audycji TVP

W sprawozdaniu z pracy wójta nie zabrakło też informacji o inwestycjach drogowych. Dowiedzieliśmy się, że rozstrzygnięto przetarg na budowę ulicy Topolowej w Maksymilianowie – wykona ją firma Roboty Ziemne Dariusz Sala za ponad milion złotych i ciągu pieszo-rowerowego przy ulicy Botanicznej w Osielsko – zbuduje go Betpol z Bydgoszczy za 880 tysięcy złotych. Sypniewski poinformował też o zaawansowaniu trwających remontów i przebudów: na ulicy Kąty i Długiej usunięto warstwę humusu i rozpoczęto roboty ziemne oraz budowę wodociągu. Postęp prac ocenia się na 10%; trwa też budowa ulicy Bukowej w Maksymilianowie – na około 60% odcinka ułożono kostkę brukową, a także ulic Rokitnika i Czeremchy w Osielsku, gdzie zaawansowanie robót ocenia się na 35%.

Ogłosiliśmy też przetarg na budowę ulicy Koperkowej w Osielsku w trybie zaprojektuj i wybuduj. Wybrano ofertę firmy Betpol z Bydgoszczy, z ceną 1 mln 115 tysięcy złotych – podał wójt. Nie zabrakło też omówienia kwestii ulicy Karpackiej w Niwach. – Na odcinku od Centralnej do Ostromeckiej droga praktycznie jest w pełni wykonana, jest dostępna dla ruchu. Zamontowano lampy, trwa też porządkowanie i usuwanie drobnych usterek. Zaawansowanie pozostałego odcinka to około 40%. Wszystkie znaki wskazują na to, że droga zostanie wykonana przed terminem – zapewnił Sypniewski.

Radny Paweł Kamiński pytał też o dalsze losy testowanego przez gminę narzędzia NaprawmyTo.Mam wątpliwości, czy należy wiązać się z tą firmą, która oferuję tę aplikację – nie ukrywam, że za dość duże pieniądze. Wiele gmin się z tego wycofało. Na razie ta aplikacja działa, ale my pracujemy nad własnym rozwiązaniem, które państwu zaproponujemy, jeśli będzie zadowalające – a myślę, że tak. Absolutnie tego nie kończymy – odpowiedział wójt.

Podczas sesji rada przyjęła też apel do władz państwowych w sprawie sieci komórkowej 5G, w której wyraziła zaniepokojenie wobec planów rozwoju tej technologii. Chodzi przede wszystkim o stawianie masztów telekomunikacyjnych w pobliżu obszarów zamieszkałych, co budziło sprzeciw ze względu na szeroko pojętą uciążliwość montowanych na nich instalacji. W apelu zawarto prośbę o rozważenie, czy zapisy ustaw regulujących rozwój sieci 5G są zgodne z Konstytucją.

0 0 votes
Article Rating
O nakazie zapłaty za ścieki i Naprawmy To na sesji rady gminy Osielsko
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments