[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycje w BydgoszczyBudowa Park and Ride Przylesie dobiega końca [ZDJĘCIA]
19.06.2022 | 14:53

Budowa Park and Ride Przylesie dobiega końca [ZDJĘCIA]


Zdjęcia: Błażej Bembnista

Trwająca od września 2021 roku budowa parkingu Park and Ride Przylesie powoli dobiega końca. W ostatnich tygodniach przy skrzyżowaniu Korfantego i Akademickiej – po wcześniejszym przestoju – praca wre. Finisz kontrowersyjnej inwestycji ma nastąpić w połowie lipca; jest też szansa, że przy okazji przebudowy skrzyżowania Korfantego/Prejsa poprawiony zostanie obszar przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów.

Budowa parkingu Park and Ride Przylesie rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku. Inwestycja wciąż budzi spore kontrowersje: poprzedziła ją wycinka kilkuset drzew, a mieszkańcy Fordonu nadal mają wątpliwości, czy parking przesiadkowy w tym miejscu będzie cieszył się popularnością. Sama realizacja także przebiega dłużej niż zakładano – miały one zakończyć się do końca 2021 roku. Jesienią i zimą realizowano jednak budowę kanalizacji deszczowej czy przyłączy energetycznych, a w lutym roboty całkowicie zamarły. Po kilkutygodniowym przestoju pracownicy wrócili jednak na Przylesie i wykonują kolejne elementy parkingu oraz drogi dojazdowej.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Część jesiennych nasadzeń w Fordonie nie przyjęła się. Uschnięte drzewa będą wymienione na nowe


Obecnie roboty budowlane koncentrują się na realizacji nawierzchni miejsc parkingowych i chodników – te prace są na ukończeniu. Do wykonania pozostała nawierzchnia wjazdu do parkingu oraz trasy dojazdowej i połączenia jej ze skrzyżowaniem ulicy Korfantego i Prejsa. Przy okazji prac zwróciliśmy drogowcom uwagę na sytuację przy wjeździe w ulicę Prejsa, czyli ubytkach nawierzchni drogi przy przejściu dla pieszych i przejeździe dla rowerzystów, a także na kłopotliwy do pokonania fragment zatoki przystankowej wyłożony kostką brukową, który „zachodzi” na przejazd rowerowy. Obecny wygląd tego miejsca można zobaczyć w galerii na górze strony.

Co na to ZDMiKP? – Prace na skrzyżowaniu będą prowadzone pod koniec robót przy parkingu. Wykonawca ma termin do połowy lipca. Zaproponowane zmiany wykraczają poza zakres przedmiotowej inwestycji ale sprawdzimy i może uda się je zrealizować w ramach naszego utrzymania – przekazuje rzecznik instytucji Tomasz Okoński. Warto dodać, że na sam koniec prac na parkingu Przylesie urządzenia, jak szlabany czy parkometry.

Bydgoski system Park & Ride w pierwszym etapie system tworzyć będzie pięć parkingów: przy rondzie Kujawskim, Węźle Zachodnim, pętli Przylesie, pętli Las Gdański + część parkingu wielopoziomowego przy ulicy Grudziądzkiej, obok urzędu miasta. Umowa z wykonawcą inwestycji – firmą Koma Nord – poza budową pięciu parkingów obejmuje również instalację systemu informatycznego, który ma obsługiwać bydgoską mutację P&R.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jack
Jack
10 dni temu

Ciekawe czy ktoś za to odpowie przed prokuratorem. To jest granda w biały dzień. Ten parking jest niepotrzebny, pieniądze wyrzucone w błoto. Unia Europejska finansuje coś takiego!

Benc Benc 12
Benc Benc 12
10 dni temu

Wsiadam do swojego Forda przy ulicy Generała Thommee jadę na Przylesie na parking to jakieś 1,5 km i przesiadam się w tramwaj linii 3 lub 5 jadę do Garbar i przesiadam się w autobus linii 54 i jadę do pracy na Jachcice , po pracy wracam do domu tą samą metodą , czy ma to sens , ja też się pytam , jaki sens ? Bo przecież to ma tak działać , nie sadzę by nawet ktoś mieszkający na Łoskoniu czy Pałczu korzystał z tej formy komunikacji miejskiej

Powiązane treści