[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycje w BydgoszczyBudowa Park and Ride Przylesie dobiega końca [ZDJĘCIA]
19.06.2022 | 14:53

Budowa Park and Ride Przylesie dobiega końca [ZDJĘCIA]


Zdjęcia: Błażej Bembnista

Trwająca od września 2021 roku budowa parkingu Park and Ride Przylesie powoli dobiega końca. W ostatnich tygodniach przy skrzyżowaniu Korfantego i Akademickiej – po wcześniejszym przestoju – praca wre. Finisz kontrowersyjnej inwestycji ma nastąpić w połowie lipca; jest też szansa, że przy okazji przebudowy skrzyżowania Korfantego/Prejsa poprawiony zostanie obszar przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów.

Budowa parkingu Park and Ride Przylesie rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku. Inwestycja wciąż budzi spore kontrowersje: poprzedziła ją wycinka kilkuset drzew, a mieszkańcy Fordonu nadal mają wątpliwości, czy parking przesiadkowy w tym miejscu będzie cieszył się popularnością. Sama realizacja także przebiega dłużej niż zakładano – miały one zakończyć się do końca 2021 roku. Jesienią i zimą realizowano jednak budowę kanalizacji deszczowej czy przyłączy energetycznych, a w lutym roboty całkowicie zamarły. Po kilkutygodniowym przestoju pracownicy wrócili jednak na Przylesie i wykonują kolejne elementy parkingu oraz drogi dojazdowej.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Część jesiennych nasadzeń w Fordonie nie przyjęła się. Uschnięte drzewa będą wymienione na nowe


Obecnie roboty budowlane koncentrują się na realizacji nawierzchni miejsc parkingowych i chodników – te prace są na ukończeniu. Do wykonania pozostała nawierzchnia wjazdu do parkingu oraz trasy dojazdowej i połączenia jej ze skrzyżowaniem ulicy Korfantego i Prejsa. Przy okazji prac zwróciliśmy drogowcom uwagę na sytuację przy wjeździe w ulicę Prejsa, czyli ubytkach nawierzchni drogi przy przejściu dla pieszych i przejeździe dla rowerzystów, a także na kłopotliwy do pokonania fragment zatoki przystankowej wyłożony kostką brukową, który „zachodzi” na przejazd rowerowy. Obecny wygląd tego miejsca można zobaczyć w galerii na górze strony.

Co na to ZDMiKP? – Prace na skrzyżowaniu będą prowadzone pod koniec robót przy parkingu. Wykonawca ma termin do połowy lipca. Zaproponowane zmiany wykraczają poza zakres przedmiotowej inwestycji ale sprawdzimy i może uda się je zrealizować w ramach naszego utrzymania – przekazuje rzecznik instytucji Tomasz Okoński. Warto dodać, że na sam koniec prac na parkingu Przylesie urządzenia, jak szlabany czy parkometry.

Bydgoski system Park & Ride w pierwszym etapie system tworzyć będzie pięć parkingów: przy rondzie Kujawskim, Węźle Zachodnim, pętli Przylesie, pętli Las Gdański + część parkingu wielopoziomowego przy ulicy Grudziądzkiej, obok urzędu miasta. Umowa z wykonawcą inwestycji – firmą Koma Nord – poza budową pięciu parkingów obejmuje również instalację systemu informatycznego, który ma obsługiwać bydgoską mutację P&R.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jack
Jack
9 miesięcy temu

Ciekawe czy ktoś za to odpowie przed prokuratorem. To jest granda w biały dzień. Ten parking jest niepotrzebny, pieniądze wyrzucone w błoto. Unia Europejska finansuje coś takiego!

Benc Benc 12
Benc Benc 12
9 miesięcy temu

Wsiadam do swojego Forda przy ulicy Generała Thommee jadę na Przylesie na parking to jakieś 1,5 km i przesiadam się w tramwaj linii 3 lub 5 jadę do Garbar i przesiadam się w autobus linii 54 i jadę do pracy na Jachcice , po pracy wracam do domu tą samą metodą , czy ma to sens , ja też się pytam , jaki sens ? Bo przecież to ma tak działać , nie sadzę by nawet ktoś mieszkający na Łoskoniu czy Pałczu korzystał z tej formy komunikacji miejskiej

Powiązane treści