Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Radni PiS zwołują nadzwyczajną sesję rady miasta. Chcą rozmawiać o kilku sprawach

Dodano: 13.03.2021 | 08:02

Na zdjęciu: Radni PiS poinformowali o wniosku ws. nadzwyczajnej sesji rady miasta podczas piątkowej konferencji prasowej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji rady miasta. Chcą mówić na niej m.in. o moście Uniwersyteckim i Komunalniku.

Grażyna Szabelska, Jarosław Wenderlich i Paweł Bokiej przedstawili wniosek o zwołanie sesji w piątek wczesnym popołudniem. Wśród tematów, które mają znaleźć się w porządku obrad, znalazły się kwestie oświetlenia ulicznego, powołania komisji doraźnej ds. mostu Uniwersyteckiego, analizy wydatków obsługi prawnej zatrudnionej w sporze z Komunalnikiem, wyburzenia kamienic na skrzyżowaniu Gdańskiej i Chodkiewicza, całkowitego zwolnienia restauratorów z koncesji za alkohol, pozbawienia Michała Roli-Żymierskiego honorowego obywatelstwa miasta oraz upamiętnienia Bydgoskiego Marca 1981.

– To nie są jakieś wydumane problemy, tylko głównie kwestie społeczne, które dotyczą mieszkańców Bydgoszczy – argumentował radny Paweł Bokiej. Po otrzymaniu wniosku przewodnicząca rady ma siedem dni na zwołanie sesji.

Będzie to druga nadzwyczajna sesja rady miasta zwołana na wniosek radnych Prawa i Sprawiedliwości w ostatnim czasie. Poprzednia odbyła się w lutym i dotyczyła mostu Uniwersyteckiego.

0 0 votes
Article Rating
Radni PiS zwołują nadzwyczajną sesję rady miasta. Chcą rozmawiać o kilku sprawach
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments