Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 1 • L 0
2C
Czw
-0C
Pt
0C
Sob
-2C
Nd
-1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycjeRozpisano przetarg na budowę nowego dworca kolejowego w regionie. Prace ruszą w przyszłym roku
Dworzec PKP Włocławek_wizualizacja_PKP (4)
09.12.2020 | 18:10

Rozpisano przetarg na budowę nowego dworca kolejowego w regionie. Prace ruszą w przyszłym roku

Prace mają potrwać ok. 78 tygodni.

Na zdjęciu: Tak ma wyglądać nowy budynek dworca kolejowego we Włocławku.

Fot. mat. PKP / wizualizacja

Rozpisano przetarg na wyłonienie wykonawcy, który wybuduje zupełnie nowy dworzec kolejowy we Włocławku. Według założeń, prace mogą potrwać nawet do końca 2022 roku.

Zobacz również:

Ruszyły pierwsze prace przy przebudowie dworca w Mogilnie

Jak informuje branżowy portal transport-publiczny.pl, szacowana wartość zamówienia wynosi blisko 28 milionów złotych. Obecny dworzec kolejowo-autobusowy ma zostać rozebrany. Istniejący dworzec leży przy linii 18 Kutno – Piła i został wybudowany – jak wynika z dokumentacji PKP SA, o której pisze transport-publiczny.pl – w 1975 roku.

O planach powstania nowego dworca kolejowego we Włocławku informowaliśmy na naszych łamach pod koniec sierpnia 2020 r. Według założeń, nowy budynek będzie miał trzy kondygnacje i liczył 91 m długości oraz 24 m szerokości. Na terenie dworca znajdą się m.in. kasy biletowe zarówno przewoźników kolejowych, jak i autobusowych (zarówno PKS, jak i MPK).


CZYTAJ WIĘCEJ: Kolejne kolejowe inwestycje w województwie. Prace na kolejnych dwóch peronach


W projekcie uwzględniony został także będący już w realizacji przed budynkiem dworca multimodalny węzeł przesiadkowy, który jest budowany przez Miasto Włocławek. Obie inwestycje – jak słyszymy – będą stanowiły spójną całość i będą funkcjonalnie powiązane ze sobą. Na terenie nowego budynku dworca mają znaleźć się także biura wydziału komunikacji włocławskiego ratusza.

Tymczasem już rozpisano przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji. Oferty w postępowaniu przetargowym zainteresowane firmy mogą składać do 5 stycznia 2021 r. Na realizację zadania przeznaczono 78 tygodni (546 dni). Całkowity koszt inwestycji ma przekroczyć ok. 35 milionów złotych. W czasie prac podróżni będą korzystać z kontenerowego dworca tymczasowego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści