[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Sesja rady gminy w Osielsku. Były podziękowania i tematy drogowe

Dodano: 06.11.2018 | 21:45

Na zdjęciu: Urząd Gminy Osielsko.

Fot. BB

Ostatnia sesja kończącej się kadencji rady gminy Osielsko minęła pod znakiem podziękowań za cztery lata współpracy. Nie zabrakło również tematów inwestycyjnych.

We wtorek, 6 listopada radni kadencji 2014-2018 spotkali się na ostatnim posiedzeniu. Wójt Wojciech Sypniewski podziękował im za wspólne działania na rzecz Osielska, podkreślając, że współpraca nie polegała na klepaniu się po plecach, a często na dyskusjach, w których radni mieli odmienne zdania. Podziękował też za „tytaniczną” pracę w komisjach. W podobnym tonie podsumował kadencję również przewodniczący rady Benedykt Leszczyński. Nie zabrakło również podziękowań dla przedstawicieli rady powiatu i sołtysów. Po sesji radni uczcili koniec prac z przedstawicielami jednostek gminnych.

Podobnie jak w Białych Błotach, znaczna część sesji była poświęcona inwestycjom na terenie gminy, zwłaszcza drogowym. Ważnym tematem był przedłużający się remont ulicy Leśnej. Prace na drodze łączącej Osielsko i Czarnówczyn z Fordonem mają się zakończyć 16 listopada. Wójt Sypniewski podkreślał, że powodem opóźnienia była konieczność wykonania zjazdów na nowo wytyczone posesje i prace wodociągowe. Obecnie na Leśnej zostało do wykonania około 100 metrów chodnika i prace porządkowe. Mieszkańcy terenów wokół drogi apelują jednak o zmniejszenie dopuszczalnej prędkości i zamontowanie progów zwalniających – te wnioski mają zostać rozpatrzone w przyszłym roku, gdyż gmina uzyskała dofinansowanie rządowe na realizacje ulicy w określonych parametrach.


CZYTAJ WIĘCEJ: Ulica Leśna w Osielsku przejezdna, ale prace wciąż trwają. Kiedy się zakończą?


Do końca dobiega też przebudowa ulicy Słonecznej – jutro (7 listopada) w związku z kolejnym etapem prac, zostanie ona zamknięta dla ruchu. Planowany termin zakończenia robót ustalono na 15 listopada, lecz władze gminy wprost mówią, że będzie on przesunięty. Do końca roku firma Affabre ma natomiast sfinalizować niedawno rozpoczęte prace na ulicy Podgórnej w Maksymilianowie.

Sypniewski wspomniał też o przetargu na przebudowę ulicy Karpackiej w Niwach oraz Niedźwiedziej w Osielsku i Nowowiejskiej w Jarużynie. Poprzednie postępowanie na budowę ulic w Osielsku i Jarużynie zostało unieważnione. Gmina liczy, że połączenie tych zadań z przebudową drogi w Niwach sprawi, że przetarg zakończy się wyborem wykonawcy. Oferty w nim poznamy 14 listopada.


CZYTAJ WIĘCEJ O BUDOWACH DRÓG W GMINIE OSIELSKO


Wójt powiedział też o „przyjemniejszych zdarzeniach” – październikowej inauguracji Metropolitarnej Karty Seniora oraz udanych spotkaniach z dyrektorem regionalnej dyrekcji GDDKiA Jarosławem Gołębiewskim (w sprawie uwzględnienia dróg rowerowych przy okazji budowy układów drogowych towarzyszących drodze ekspresowej S5) czy przedstawicielami Lasów Państwowych (dotyczyło inwestycji na terenach leśnych).