Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Sii otworzyło biuro w Immobile K3. I zamierza zatrudniać kolejnych informatyków

Dodano: 18.07.2019 | 15:36

Na zdjęciu: Biura bydgoskiego oddziału Sii są ulokowane na drugim piętrze biurowca Immobile K3 przy placu Kościeleckich. Z części z nich rozpościera się widok na plac i kościół pw. św. Andrzeja Boboli.

Fot. BB

W czerwcu firma Sii otworzyła swoje biuro w budynku Immobile K3 przy placu Kościeleckich. Dziś (18 lipca) doszło do jego oficjalnego otwarcia. Spółka z branży IT zatrudnia obecnie 40 osób, ale już niebawem jej zespół ma być poszerzony o kolejnych specjalistów.

Sii to spółka pochodząca z Francji. Jej polski oddział został otwarty w styczniu 2006 roku w Warszawie. Jak podkreśla jego twórca i szef Sii Polska Gregoire Nitot, historia firmy zaczęła się od jednego pomieszczenia w Warszawie – a dziś Sii to dwanaście biur na terenie całego kraju, w których pracuje ponad 4100 osób. Sii specjalizuje się w zakresie doradztwa, analiz i testów, rozwoju oprogramowania, zarządzania infrastrukturą, integracji i utrzymania systemów oraz inżynierii przemysłowej. Firma realizuje projekty dla klientów z sektorów bankowości i finansów, ubezpieczeń, telekomunikacji, Hi-Tech, energetyki i przemysłu. Do jej klientów należą tak znane marki jak Roche, Puma, mBank czy Bombardier.

Kolejne biuro Sii powstało w ubiegłym roku w Bydgoszczy – zlokalizowano je w nowym budynku biurowym na Starym Mieście, czyli Immobile K3. Firma wynajęła ponad 500 mkw. powierzchni na drugim piętrze nowoczesnego budynku – pracownicy wprowadzili się do niego w czerwcu. W czwartek, 18 lipca odbyło się uroczyste otwarcie biura Sii z udziałem władz miasta, firmy oraz inwestora budynku.

Mało jest przyjemniejszych aktywności w tej roli, niż te związane z rozwojem gospodarczym miasta. Takie decyzje zależą od wielu czynników – podkreślił zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel, dziękując prezesowi Grupy Kapitałowej Immobile Rafałowi Jerzemu za decyzję o budowie nowoczesnego biurowca w sercu miasta.

Przestrzenie biurowe sprawiają, że nie tylko mówimy o aspiracjach, ale zbliżamy się do czołówki miast w Polsce. Chcemy budować rozwój gospodarczy Bydgoszczy o „dwie nogi” – pierwsza to branża logistyczna, a druga to informatyczna 

– zaznaczył Sztybel. Nie zabrakło też podziękowań dla prezesa Sii za ulokowanie tutaj swojego oddziału.

Szef Sii Polska Gregoire Nitot nie ukrywał, że od dłuższego czasu był namawiany do utworzenia biura w Bydgoszczy. – Szukamy zawsze zdolnych inżynierów i informatyków. Bydgoszcz ma bardzo dobry uniwersytet, kilka ważnych firm informatycznych. Jest też świetnie usytuowana pomiędzy najważniejszymi miastami – wychwalał Nitot.

Kierująca bydgoskim oddziałem Sii Anna Boruszkowska-Becmer opowiedziała o tym, jak funkcjonuje nowe biuro. – Mamy aktualnie 40 pracowników. Głównie są to deweloperzy – programiści JAVA, .NET i C/C++, ale też specjalistów w zakresie testowania – mówiła Becmer. Podkreśliła również, że oddział ma się rozwijać. – Bydgoszcz jest istotnym oddziałem na mapie Sii w Polsce. Chcemy zbudować tu zespół projektowy dla jednego z naszych największych klientów, giganta w świecie IT – zakomunikowała menedżerka bydgoskiego oddziału. Jeszcze w tym miesiącu Sii ma wzbogacić się o czterech nowych pracowników, a na stronie firmy wciąż dostępne są ogłoszenia na kolejne stanowiska. W najbliższym czasie w nowej przestrzeni biurowej w Bydgoszczy odbędą się też dni otwarte oraz warsztaty technologiczne, a we wrześniu bydgoski zespół będzie także obecny na corocznej konferencji bITconf. Becmer dodała też, że Sii już wpływa na rozwój miasta. – Nasi inżynierowie kupują mieszkania w Bydgoszczy. Dziś rozmawiałam z jednym z nich, który przeprowadza się z Gdańska – stwierdziła.

Sii otworzyło biuro w Immobile K3. I zamierza zatrudniać kolejnych informatyków

Zobacz również:

Immobile K3: Znamy najemców

Sii wynajęło powierzchnię biurową w budynku Immobile K3 – najnowocześniejszym budynku biurowym w centrum Bydgoszczy. Maciej Wawrzyniak, dyrektor ds. sprzedaży i zarządzania nieruchomościami z CDI Konsultanci Budowlani podkreślił, że obiekt wpisuje się w tkankę Starego Miasta i ożywił nieco zapomnianą część tego obszaru. – Lokalizacja jest naszym najważniejszym atutem. Zapewnia ona doskonały dojazd dla wszystkich pracowników. Daje ona też możliwość skorzystania z bogatej oferty kulturalnej i gastronomicznej – dodał Wawrzyniak.

Warto przypomnieć, że K3 to pięć kondygnacji podziemnych, z czego parter został przeznaczony na usługi, a cztery piętra wypełnione są biurami. Na 7200 mkw. swoją siedzibę znalazły takie firmy jak mBank, BNP Paribas, Aviva, BOŚ Bank a także Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Do obiektu przenoszą się także spółki działające w Grupie Kapitałowej Immobile – Projprzem oraz Makrum. Ale to nie wszystko. – Niebawem na parterze naszego budynku otworzy swoje podwoje restauracja La Rosa – nowy projekt gastronomiczny restauratorów z ulicy Jatki – zakomunikował dyrektor ds. sprzedaży CDI. Wciąż trwają też zaawansowane rozmowy z kolejnymi potencjalnymi najemcami budynku.

Immobile K3 to efekt naszej pracy. Testem jej najwyższej jakości jest obecność najlepszego miejsca pracy w branży IT w Polsce, firmy Sii – podkreślił Rafał Jerzy, prezes Grupy Kapitałowej Immobile. Wspomniał też o kolejnych inwestycjach CDI. – Budujemy dwa osiedla mieszkaniowe: Platanowy Park i Osiedle Uniwersyteckie – dodał Jerzy. Ponadto deweloper przymierza się do startu inwestycji na Okolu oraz pełni funkcję inżyniera kontraktu przy rozpoczętej przebudowie biurowca Projprzemu na hotel.

W oddziale Sii powstały nie tylko przestrzenie do pracy, ale też do relaksu – do dyspozycji inżynierów są powieszone na ścianie deskorolki, longboardy czy hulajnogi, którymi mogą dojechać na lunch w jednej z restauracji ulokowanych na Starym Mieście. W pomieszczeniach biurowych znajduje się też bogato wyposażony aneks kuchenny ze strefą relaksu, w którym można pograć w piłkarzyki, ale też na konsoli. Motywem przewodnim wnętrza są czasy PRL-u – można tutaj znaleźć m.in. salkę konferencyjną o nazwie „Rada zakładowa”, czy pokoje do pracy w ciszy: „Rozmowy kontrolowane” oraz podkreślający lokalny charakter pokój „Brdyujście”. Na ścianach znajdują się m.in. plakaty z serii „Polska” autorstwa wybitnego grafika Ryszarda Kaji.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments