Bydgoszcz
8C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 8 • L 7
9C
Pt
10C
Sob
9C
Nd
12C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeTrwa festiwal bydgoskich remontów. W przyszłym tygodniu rozpocznie się kolejny
Armii Krajowej Bydgoszcz
06.06.2019 | 06:45

Trwa festiwal bydgoskich remontów. W przyszłym tygodniu rozpocznie się kolejny

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Remont wschodniego wiaduktu na al. Armii Krajowej ma zakończyć się do 30 listopada.

Fot. Jakub Soboczyński

Ponad 20 milionów złotych pochłonie przebudowa wschodniego, prowadzącego w stronę Osielska wiaduktu na alei Armii Krajowej. Zasadnicza część robót rozpocznie się w nadchodzący poniedziałek. I tradycyjnie oznacza to dla kierowców utrudnienia.

Zobacz również:

Znamy wykonawcę przystanku wiedeńskiego na ulicy Focha. Prace zostaną wykonane w wakacje

Za modernizację liczącej 35 lat i znajdującej się w złym stanie technicznym konstrukcji położonej nad linią kolejową nr 18 (Bydgoszcz – Kutno) i magistralą węglową odpowiadać będzie konsorcjum złożone ze spółek Want z Tczewa i Polwar z Gdańska. 75-metrowy obiekt musi powstać w zasadzie od nowa. – Wykonawca zadania rozpoczął zwożenie elementów zaplecza budowy oraz materiałów. Jednocześnie podjął prace przygotowawcze do realizacji inwestycji. W związku z tym mogą występować nieznaczne utrudnienia na łącznicy ulicy Modrzewiowej – wyjaśnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

W najbliższy poniedziałek wystartuje już główna część prac. Wschodni wiadukt będzie więc niedostępny dla osób wyjeżdżających z Bydgoszczy. Zamiast tego przygotowywana jest tymczasowa organizacja ruchu na wiadukcie sąsiednim. Zachowane zostaną dwa pasy ruchu dla osób jadących od strony Osielska, w przeciwnym kierunku wyznaczony zostanie jeden pas. Tymczasowe przejazdy pomiędzy jezdniami zostaną ulokowane na ulicy Wyszyńskiego (za stacją benzynową) oraz al. Armii Krajowej (za wiaduktami).

Rozbiórka dotychczasowego wiaduktu ma rozpocząć się w drugiej połowie miesiąca. Według złożonej w przetargu deklaracji wszystkie roboty mają zakończyć się do 30 listopada. – Ruch zostanie jednak przywrócony w chwili, gdy tylko będzie to możliwe. Oznacza to możliwość prowadzenia robót wykończeniowych przy jednoczesnym otwarciu nowej konstrukcji dla aut, pieszych i rowerzystów – wylicza Kosiedowski. Grupa docelowa jest szeroka, gdyż modernizacja obiektu wiąże się również z przebudową przejść dla pieszych (i rowerzystów) na przedłużeniu ulicy Czerkaskiej, a także umożliwieniem im poruszania się po drodze pożarowej w głąb Lasu Gdańskiego w kierunku osiedla Eskulapa (dawny trakt do Czarnówka).

W planach jest również przebudowa drugiego z wiaduktów, który w nadchodzących miesiącach przejmie ruch na odcinku Bydgoszcz – Osielsko. Miałaby ona rozpocząć się za dwa lata.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści