Bydgoszcz
1C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h SW
H 1 • L 1
8C
Pt
8C
Sob
7C
Nd
8C
Pon
8C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONRozrywka i kulturaZbliża się Ino-Rock Festival. Znamy obsadę
16.03.2017 | 19:53

Zbliża się Ino-Rock Festival. Znamy obsadę

Wkrótce rozpocznie się sprzedaż biletów!

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego wydarzenie.

Fot. mat. prasowe

26 sierpnia odbędzie się kolejna edycja Ino-Rock Festival. Znamy już obsadę koncertu!

Główną gwiazdą tegorocznego koncertu został grający metal progresywny Pain of Salvation, dzięki czemu podtrzymana zostanie tradycja zapraszania do Inowrocławia skandynawskich zespołów. W tym roku szwedzka formacja, działająca już od ponad 30 lat wydała album „In The Passing Light Of Day”, który spotkał się z pozytywnym odbiorem recenzentów.

Inowrocław będzie reprezentowany na scenie podczas koncertu tria Meller-Gołyźniak-Duda. Za grę na gitarze w tej formacji odpowiada bowiem Maciej Meller, współzałożyciel zespołu Quidam. Dla tria, które zadebiutowało w listopadzie 2016 albumem „Breaking Habits”, będzie to pierwszy występ sceniczny.

Na scenie pojawią się też warszawski zespół Collage działający z przerwami od 1984 roku, rosyjska grupa I Am The Morning oraz popularny zespół rockowy Mystery z Kanady. – Jesteśmy bardzo dumni, że będziemy mogli po raz pierwszy zagrać w Polsce. Do zobaczenia! – zapowiada Jean-Sebastian Goyette z Mystery. Organizatorzy planowali na dziesięciolecie festiwalu zaprosić do Inowrocławia również zespół Camel, ale tych planów nie udało się zrealizować.

Ino-Rock Festival odbywa się od 2008 roku z inicjatywy Kujawskiego Centrum Kultury i muzyków z grupy Quidam oraz RockSerwis. Koncerty organizowane są w Teatrze Letnim w samym sercu Parku Solankowego, a zaproszeni wykonawcy reprezentują różne nurty. Obok uznanych gwiazd na scenie pojawiają się debiutanci i artyści niszowi. W ostatnich latach występowały takie zespoły Steve Hackett Band, Fish, Hawkwind, Focus, Anathema, Brendan Perry, Riverside, Lacrimosa, Tim Bowness,Anekdoten, Dungen, IQ, Motorpsycho, Mostly Autumn, Anglagard, Agusa, Ozric Tentacles, Nino Katamadze & Insight, Nosound, Airbag, Gazpacho, Haken, The Pineapple Thief, Soen, Wolf People, Quidam, Indukti, Lizard, Tune, Believe, Millenium, Osada Vida, After, Votum, Soma White, State Urge, Lebowski i hipiersoniK.

Bilety będą dostępne od poniedziałku w sklepie muzycznym Forte, Kujawskim Centrum Kultury oraz na stronie RockSerwis.pl, TicketPro.pl i Eventim.pl. Do 30 czerwca bilety kosztują 159 zł, później będzie je można nabyć za 169 zł. Początek koncertu zaplanowano na godz. 16:30.


Podobne wpisy

Powiązane treści