Bydgoszcz
1C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 1 • L 1
2C
Pon
2C
Wt
3C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKapuściska z nowym przejściem. Chcieli go mieszkańcy
baczyńskiego bydgoszcz
13.03.2019 | 10:28

Kapuściska z nowym przejściem. Chcieli go mieszkańcy

Na zdjęciu: Nowe przejście dla pieszych na osiedlu Kapuściska.

Fot. Daniel Kaszubowski

Po niemal roku oczekiwania, ZDMiKP zrealizował obietnicę wyznaczenia przejścia dla pieszych na ulicy Baczyńskiego. O namalowanie „zebry” przy skrzyżowaniu z ulicą Kapuściska apelowali mieszkańcy osiedla – wniosek w tej sprawie w zeszłym roku złożyli Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych i Rada Osiedla Kapuściska. 

O stworzenie przejścia dla pieszych na jednej z ważniejszych ulic na Kapuściskach apelował Daniel Kaszubowski. Mieszkaniec osiedla podkreślał, że piesi przekraczali jezdnie w tym miejscu, kierując się do pobliskich celów podróży – w okolicy jest szkoła, sklepy czy targowisko.

Zobacz również:

Drogowcy obiecali wyznaczyć przejście na Kapuściskach

– Mieszkam obok i widzę, że w tym miejscu piesi często przechodzą na druga stronę ulicy. Robią to legalnie, ale nie do końca bezpiecznie. Lokalizacja tych pasów jest tuż obok przystanku autobusowego linii 53 w kierunku ulicy Łukasiewicza. Auta w tym miejscu w sposób niebezpieczny często próbują wyprzedzać stojący autobus, co wywołuje zagrożenie dla pieszych – mówił nam Kaszubowski.

Sprawą przejścia zainteresowało się Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych, które wraz z Radą Osiedla Kapuściska skierowało pismo do ZDMiKP w sprawie wyznaczenia przejścia. W kwietniu ubiegłego roku drogowcy oznajmili, że przychylili się do propozycji społecznej i zapowiedzieli wyznaczenie przejścia.

Wczoraj (12 marca) Kaszubowski poinformował, że obietnice drogowców zostały spełnione – przy skrzyżowaniu z ulicą Kapuściska wyznaczono nowe przejście dla pieszych. To kolejne pasy, zrealizowane z inicjatywy mieszkańców i społeczników – kilka lat temu dzięki działaniom Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego udało się wyznaczyć przejście przez ulicę Królowej Jadwigi, na wysokości Wyższej Szkoły Gospodarki. Niedawno drogowcy obiecali też wymalowanie „zebry” na ulicy Kleina w Fordonie, przy ulicy Fieldorfa-Nila (tuż obok przychodni).

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
KOmiX Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
KOmiX
Gość
KOmiX

Na obniżenie krawężników już pomyślunku zabrakło?

Powiązane treści