[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Znamy kolejny lokal gastronomiczny w Hali Targowej. Co z handlem?

Dodano: 17.11.2022 | 09:57

Na zdjęciu: W Hali Targowej miał być handel. Skończy się jedynie na gastronomii?

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

W Hali Targowej będzie można zjeść greckie potrawy. Operator obiektu ujawnił kolejnego najemcę gastronomicznego – wciąż nie wiadomo jednak, jak zamierza on wypełnić warunki umowy dotyczące handlu. 

Otwarcie Hali Targowej zaplanowano na przełomie 2022 i 2023 roku. Wiadomo już, że w hali znajdą się: Noto Ramen, Burger ParkMexicali Taco Bar, Yaki Maki Sushi, Pasta Miasta, Papito Cuban Food i Latto Gelato.

Poza wyżej wymienionymi lokalami, w budynku na Starym Mieście otwarty zostanie bar serwujący alkohol o nazwie Fyrtel. Jego twórcą jest współzałożyciel i właściciel LUMI Shot Bar oraz autor pomysłu na adaptację budynku odkupionego przez miasto od BSS – Patryk Maćkowiak.


CZYTAJ WIĘCEJ: Kolejny lokal w Hali Targowej. Wiadomo, kto będzie serwował alkohol


W czwartek (17 listopada) operator hali ujawnił kolejnego najemcę z branży gastronomicznej – Meraki. Lokal będzie serwował kuchnię grecką. Jak czytamy na fanpage Hali, jego właściciele są związani z kuchnią już od kilkunastu lat, a w Bydgoszczy otworzą swój kolejny koncept. – Nazwa lokalu nie jest przypadkowa! Jest to greckie powiedzenie, określenie na sytuację, gdy wkładamy część siebie w dany projekt czy działanie – podkreśla operator.

W menu Meraki znajdziemy między innymi pite gyros, souvlaki, sałatkę horiatiki, smażone kalmary. Potrawy mają bazować na produktach przyjeżdżających z samej Grecji.

Co z handlem w bydgoskiej Hali Targowej?

Jak podkreślono w wytycznych dotyczących zagospodarowania hali, minimum 40% jej przestrzeni miał zająć handel i usługi. Według wizji Patryka Maćkowiaka i spółki Net2B, w podziemiach zabytkowego gmachu przy Magdzińskiego miała powstać przestrzeń do organizacji wydarzeń (przede wszystkim kulturalnych) i browar rzemieślniczy, położony w środkowej części kondygnacji, tuż obok historycznego dziedzińca.

Jak jednak przekazał niedawno ratusz, obietnice nie zostały dotrzymane. Strefa bazarowa i mediateka mają stać się strefą restauracyjna z bawialnią dla dzieci, a w podziemiach hali zamiast lokali handlowych ma powstać lokal rozrywkowy. Patryk Maćkowiak tłumaczył, że Hala „ma trudności w pozyskaniu najemców”; należy jednak pamiętać, że w umowie dzierżawy umieszczono zapisy dotyczące funkcjonowania handlu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Hala Targowa w Bydgoszczy. Wszystko, co musisz o niej wiedzieć

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Johny Bydgoszczanin
Johny Bydgoszczanin
12 dni temu

Kogo to interesuje że najemca Hali nie może znaleźć chętnych na handel? Wynajęli halę na warunkach miasta gdzie jest napisane o 40% zajętość na handel i kulturę to trzeba spełnić warunki. Narzekanie że nie może znaleźć najemców jest śmieszne. To tak jakby ktoś wynajął kamienicę na sklep a potem narzekał właścicielowi – sorki włąścicielu, nie mam chętnych na zakupy, zrobię burdel bo to dochodowy interes. Nie ważne że wynajął za stawkę na sklep a nie stawkę za burdel. Za burdel opłata za najem dużo wyższa. Poza tym jaki to problem samemu prowadzić handel? Jak operator nie może znaleźć najemców to… Czytaj więcej »