[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jutro na Miedzyniu potańcówka nad Kanałem Bydgoskim. Zabrzmią przeboje z lat 80. i 90.

Dodano: 18.08.2022 | 09:35

Na zdjęciu: Cykl letnich imprez odbywa się dzięki zaangażowaniu społeczników z Miedzynia i Prądów oraz głosów mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Fot. Fotopstryk Usługi Fotograficzne

W piątek nad Kanałem Bydgoskim odbędzie się wyjątkowa potańcówka z wodzirejem. Piotr Wardowski zachęci do zabawy dobrze znanymi przebojami z lat 80. i 90. XX wieku.

Potańcówka nad Kanałem Bydgoskim to kolejny cykl darmowych wydarzeń, który tego lata odbywa się w rejonie Kanału Bydgoskiego. To powrót do tradycji zabaw w plenerze w otulinie Kanału Bydgoskiego. W latach międzywojennych planty stanowiły prawdziwe centrum rozrywki bydgoszczan na świeżym powietrzu. Po wojnie tę formę zabawy kontynuowano. Organizacja potańcówek jest możliwa dzięki głosom mieszkańców na projekt społeczny zgłoszony w ubiegłorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Pierwsza potańcówka odbyła się w czerwcu. Cykl zainaugurowała Świętojańska Potańcówka; do wspólnej zabawy zachęcał zespół Bromberg Stadt Quintett. Na początku sierpnia na Miedzyniu wystąpił natomiast znany bydgoski zespół Żuki. Ostatnia w tym roku letnia potańcówka odbędzie się w ten piątek – 19 sierpnia – od godziny 19:00 na płycie tanecznej, w parku nad Starym Kanałem Bydgoskim (znajduje się ona tuż obok wiaduktu kolejowego nad ulicą Nakielską).

Impreza przebiegnie pod znakiem rytmów z lat 80. i 90. XX wieku. Poprowadzi ją profesjonalny DJ – Piotr Wardowski, którego dewizą jest „Życie z pasją ma więcej kolorów”. Wardowski posiada wieloletnie doświadczenie w wydarzeniach społecznych jako wokalista, konferansjer czy gitarzysta. Organizatorzy zapewniają, że dobra zabawa jest gwarantowana, nawet trochę szalona.

Zapraszamy z kocykami. Preferowany dojazd rowerem lub spacer. Dojazd komunikacją miejską do przystanku Wilczak (linie autobusowe 56, 62 i 90 lub tramwajowe 1 i 3). Parking dla samochodów znajduje się przy klubie KS Gwiazda, ul. Bronikowskiego 45 – przekazują organizatorzy.

Załączamy mapkę usytuowania płyty tanecznej nad Kanałem Bydgoskim w pobliżu nasypu kolejowego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments