Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
69% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 6 • L 4
4C
Sr
5C
Czw
5C
Pt
5C
Sob
5C
Nd
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiKomunikacjaZmiany w komunikacji na terenie gminy Osielsko. Nowa trasa linii międzygminnej
Osielsko_SG (26)
19.02.2019 | 10:16

Zmiany w komunikacji na terenie gminy Osielsko. Nowa trasa linii międzygminnej

Na zdjęciu: Osielsko.

Fot. Stanisław Gazda

W związku z remontem ulicy Karpackiej w Niwach, na terenie gminy Osielsko nastąpią zmiany w komunikacji.

Prace na ulicy Karpackiej obejmą budowę nawierzchni asfaltowej o szerokości 5,5 metra. Obok ulicy powstanie ciąg pieszo-rowerowy o nawierzchni asfaltowej oraz chodniki z kostki betonowej, a także zatoki autobusowe z kostki kamiennej. Wykonawcą inwestycji jest firma Betpol z Bydgoszczy – jej koszt to osiem milionów złotych.

Przebudowa ulicy ma rozpocząć się pod koniec lutego. W związku z tym, od 25 lutego nastąpi zmiana trasy autobusu linii nr 93. Zamiast Karpacką, będzie on poruszał się ulicami: Krótką, Długą i Giżycką do pętli przy ulicy Rybinieckiej. Na czas robót likwidacji ulegnie przystanek Karpacka/Zielonogórska – zamiast niego, na tymczasowej trasie zostanie utworzony przystanek przy skrzyżowaniu Giżycka/Kaszubska.

11_1

Jak informuje urząd gminy, pierwszy etap prac na Karpackiej (na odcinku od Ostromeckiej do Centralnej) ma zakończyć się 28 czerwca 2019 roku. Całość robót ma zostać wykonana do 15 października 2019 roku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści