Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 3 • L 3
9C
Wt
10C
Sr
5C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiKomunikacjaW Osielsku staną tablice radarowe? Gmina prowadzi konsultacje
tablice radarowe osielsko
22.02.2019 | 10:38

W Osielsku staną tablice radarowe? Gmina prowadzi konsultacje

Na zdjęciu: Testy tablicy radarowej w Niwach.

Fot. Urząd Gminy Osielsko

Gmina Osielsko przeprowadziła test tablicy radarowej, która mierzy prędkość pojazdu. Teraz urzędnicy zapytali się mieszkańców, gdzie powinny pojawić się tego typu urządzenia.

Testy tablicy radarowej zostały przeprowadzone na ulicy Krakowskiej w Niwach. Urządzenie mierzy i pokazuje prędkość pojazdu i wskazuje kierowcy, czy jest ona większa od dopuszczalnej. Tablice umieszcza się parami, po obu stronach drogi. Jedną z ich funkcji jest też gromadzenie danych o liczbie przejeżdżających pojazdów.

Zdaniem gminy, testy tablicy były udane – władze postanowiły więc zapytać się mieszkańców o to, w jakich lokalizacjach powinny pojawić się takie urządzenia. W bieżącym roku planowane jest umieszczenie dwóch bądź trzech tego typu rozwiązań na drogach gminnych. Nie jest wykluczone, że będzie ich więcej – Osielsko ma prowadzić rozmowy ze starostwem powiatowym na temat ewentualnej instalacji tablic na drogach powiatowych. Na pewno taka tablica pojawi się na niedawno wyremontowanej ulicy Leśnej – o zastosowanie rozwiązań, która mogłyby poprawić bezpieczeństwo na tym odcinku apelowali radni gminy.

W ankiecie konsultacyjnej urzędnicy gminni zaproponowali siedem lokalizacji, na których mogłyby się pojawić tablice – wśród nich są cztery drogi gminne i trzy powiatowe. Mieszkańcy mogą wskazać maksymalnie trzy miejsca. Poniżej przedstawiamy listę lokalizacji.

Zakopiańska w Niwach – droga gminna
Słoneczna w Żołędowie – droga gminna
Chabrowa w Osielsku – droga gminna
Karpacka w Niwach – droga gminna
Starowiejska w Jarużynie – droga powiatowa
Kolonijna w Osielsku – droga powiatowa
Bydgoska w Niemczu – droga powiatowa (odcinek w rejonie skrzyżowania Bydgoska/Kolonijna)

Jak widać, na liście znalazły się dwa istotne punkty – Karpacka, która w tym roku zostanie wyremontowana (prace spowodują zmianę trasy linii autobusowej nr 93) oraz Bydgoska, na której 1 lutego doszło do groźnego wypadku z udziałem autobusu. Część mieszkańców chce, aby na skrzyżowaniu Bydgoskiej z Kolonijną powstało rondo – petycje w tej sprawie skierowało Krajowe Forum Samorządowe.

Konsultacje w sprawie tablic radarowych trwają do 8 marca.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści