[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W Hali Targowej będą hot-dogi. O punktach handlowych cisza

Dodano: 18.12.2022 | 12:15

Na zdjęciu: Hala Targowa Bydgoszcz ujawniła kolejnego gastronomicznego najemcę.

Fot. Szymon Fiałkowski

Operator bydgoskiej Hali Targowej ujawnił kolejny lokal gastronomiczny, który będzie funkcjonował w dzierżawionym od miasta budynku przy ulicy Podwale i Magdzińskiego. Wiadomo już, że hala nie zostanie otwarta w grudniu, nie wiadomo natomiast, czy operator planuje – zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców i zawartą z ratuszem umową – wypełnić przestrzeń lokalami handlowymi.

Dzierżawca Hali Targowej Bydgoszcz – firma związana z Marcinem Frątczakiem, bydgoskim biznesmenem i właścicielem kilku budynków w centrum miasta, który zainwestował w pomysł adaptacji budynku przedstawiony przez Patryka Maćkowiaka i jego żonę Weronikę (należy do nich lokal Lumi przy ulicy Magdzińskiego) do tej pory ogłosił gastronomicznych najemców obiektu. Jak informowaliśmy, w hali znajdą się lokale: 

Teraz Hala Targowa informuje, że jej wnętrzach otworzy się punkt serwujący hot dogi – Odd Dog. To kolejny (po Mexicali Taco Bar, Pasta Miasta, Papito Cuban Food, Latto Gelato i Meraki) koncept gastronomiczny wywodzący się z Trójmiasta, który za namową Maćkowiaka ma zagościć na bydgoskim rynku. – Najczęściej Odd Dog’owy designerski foodtruck można było spotkać przy Hali Targowej w Gdańsk oraz przy 100czni, a także na Openerze – czytamy w komunikacie dzierżawcy obiektu. Odd Dog chwali się używaniem kraftowych składników: kiełbasek własnej receptury z wiejskiej masarni, świeżych warzyw i owoców, bułek z własnego przepisu czy autorskich sosów.

Kiedy otwarcie Hali Targowej Bydgoszcz?

Dzierżawcy miejskiego obiektu wielokrotnie obiecywali, że zostanie on otwarty w grudniu 2022 roku. Teraz wiadomo, że hala wystartuje na początku 2023 roku.  – Zakres przebudowy jest obszerny i w niektórych sektorach są małe opóźnienia u wykonawców, co przekłada się finalne na całościowe opóźnienie odbioru budynku. Formalnie w styczniu zamykamy projekt przebudowy i zbliżamy się tym samym mocno do otwarcia. Przygotowania już trwają od strony: eventowej, marketingowej oraz poszczególnych konceptów – informuje operator. Nie podaje jednak konkretnej ani przybliżonej daty otwarcia.

Co z handlem w bydgoskiej Hali Targowej?

Jak podkreślono w wytycznych dotyczących zagospodarowania hali, minimum 40% jej przestrzeni miał zająć handel i usługi. Według wizji Patryka Maćkowiaka i spółki Net2B, w podziemiach zabytkowego gmachu przy Magdzińskiego miała powstać przestrzeń do organizacji wydarzeń (przede wszystkim kulturalnych) i browar rzemieślniczy, położony w środkowej części kondygnacji, tuż obok historycznego dziedzińca.

Jak jednak przekazał niedawno ratusz, obietnice nie zostały dotrzymane. Strefa bazarowa i mediateka mają stać się strefą restauracyjna z bawialnią dla dzieci, a w podziemiach hali zamiast lokali handlowych ma powstać lokal rozrywkowy. Patryk Maćkowiak tłumaczył, że Hala „ma trudności w pozyskaniu najemców”; należy jednak pamiętać, że w umowie dzierżawy umieszczono zapisy dotyczące funkcjonowania handlu. Czy zostaną spełnione? Na ten moment na to się nie zanosi.

CZYTAJ WIĘCEJ: Hala Targowa w Bydgoszczy. Wszystko, co musisz o niej wiedzieć

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
1 miesiąc temu

Obiecywano,planowano,zwodzono społeczność jakąś wizją współtworzenia szaty najemców a wyszło jak zawsze?